CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
November 19-én, péntek este a veresegyházi Szentlélek téren került sor a Szent Erzsébet szobor felavatására és megszentelésére. Az eseményen közel száz ember vett részt, köztük dr. Varga Lajos váci segédpüspök, Rolik Róbert, az egyházközség plébánosa, valamint Pásztor Béla polgármester. A zenei szolgálatot az Árpád-házi Szent Erzsébet Egyházközségi Kórus vállalta, Helembai Erzsébet vezetésével.Az ünnepélyes alkalmon Rolik Róbert rövid beszédben köszöntötte a résztvevőket. „Nagy örömünkre szolgál, hogy egyházközségünk és városunk egy újabb műalkotással gazdagodott. Szent Erzsébet régi templomunknak és egyben egyházközségünk védőszentjének is a szobrával, melynek avatására és megáldására gyűltünk össze a mai estén.”- fogalmazott a plébános. Ezután köszönetet mondott azoknak, akik a szobor megalkotását anyagilag támogatták. Beszédében kiemelte Szent Erzsébetnek a szegények iránti nagylelkűségét. „Szent Erzsébet életpéldája azt mutatja, hogy nem elegendő néha nagylelkűnek lenni, nem elegendő időnként segíteni egy-egy rászorulónak, hanem az irgalmasság gyakorlása elkötelezettséget kíván. Valahányszor találkozunk az emberek nyomorúságával és szükséghelyzetével, igyekeznünk kell a legtöbbet adni nekik.” Beszédét azzal zárta, hogy Szent Erzsébet eszköz akart lenni az irgalmas Isten kezében.
Ezután az egyházközség plébánosa és a város polgármestere közösen leplezték le a szobrot, amely Veres Enéh szobrászművész bronzból készült alkotása. Ezután Módy Péter szobrászművész röviden bemutatta a felavatott műalkotást. „Ez a mi szobrunk egy olyan homlokzat előtt áll, ami az utcafronti képbe szándékosan illeszkedik, simul bele. Így a központ felől gyalogosan érkező látogató előtt itt még nem bomlik ki a maga teljességében a templom látványa.” Beszédében a szobrászművész összehasonlította a budapesti Rózsák terén álló Szent Erzsébet szobrot a frissen felavatott Szent Erzsébet szoborral, kiemelve, hogy mindkettő a hely, a tér adta kihívásoknak pontosan megfelel. „Nagy öröme a városnak, hogy ez a kis királyleány mától itt szórja az embertársai iránti szeretet és gondoskodás rózsáit, és erre nap nap után figyelmeztet bennünket is, egyszerű halandókat. Kívánom, hogy fogadja szívébe az alkotást a város minden lakója! - zárta gondolatait Módy Péter.
A beszédek után Varga Lajos segédpüspök megáldotta a bronzszobrot, ezt követően a résztvevők a Szentlélek templomba mentek, ahol a segédpüspök mutatott be ünnepi szentmisét. Szentbeszédében a segédpüspök Szent Erzsébet példamutató aszkézisét emelte ki.
A szentmise végén Csillag Péter diakónus személyesen köszönte meg Veres Enéhnek a szobor megalkotását.
Petneházy András/Veresegyház
A szentmiséről készült videofelvétel elérhető a plébánia Facebook oldalán: https://www.facebook.com/szentlelektemplom
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »