CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
2013. szeptember 14-én, Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén, hol szitáló, hol szakadó esőben zarándokolta végig a több mint 20 kilométeres távot a Galga völgyében Aszód, Bag, Hévízgyörk, Galgahévíz, Tura és Kartal római katolikus népe. A zarándokok számára megjelentetett imafüzet bevezetőjében többek között ezt írja Karácsondi Mihály, bagi plébános atya: „Most induló zarándoklatunkkal az a célunk, hogy a bűn és a világ által ütött sebek gyógyulását elősegítsük, minél inkább megakadályozzuk az újabb sebek keletkezését itt, a saját környezetünkben és egész hazánkban is. Ugyanakkor szeretnénk azért is imádkozni, hogy képesek legyünk gyermekeink, a jövő nemzedék lelkét tisztán megőrizni a világ és a bűn szennyétől.”A zarándoklatra több településről indultak a hívek és két találkozási ponton csatlakoztak, hogy együtt haladjanak tovább. Az útra kelőket a helybeli plébános atyák bocsájtották el és minden településen harangzúgás fogadta őket.
Az aszódiakat és a nyugatról jövőket Bagon várták a templomban, ahonnan együtt indultak Hévízgyörkre, hogy ott Tura, Galgahévíz és Hévízgyörk népével egyesülve induljon tovább a menet Kartalra.
Kartalról Aszód-Szentkeresztre majd Aszódra tartott a zarándoklat. A nap végén, a változó számú zarándok – sokan csak a településhatáron fogadták és addig kisérték a menetet – a települések között gyalogosan járta a „rózsafüzért” és Bagon szentmisével fejezte be egész napos útját.
Ahogy mondani szokás, héttől hetvenhét éves korig mindenki gyalogolt, dagasztotta a löszös patakvölgy és domboldalak sarát.
Zengtek az énekek és messzire szállt a közös imádság hangja, mert szólt a „zarándok rádió”, működött a mobil hangosítás.
A zarándoklat vezetője, a Galgahévízen szolgáló lengyel szalvatoriánus szerzetes Szaniszló atya volt, aki az út során a rózsafüzérről és a vallásos elmélkedésről tartott előadást és beszélt a több éve zajló, Lengyelországba tartó zarándoklatokról is. A hívek tanúságtételei is elhangoztak a zarándok rádióban, majd ismételten imák és énekek szálltak a magasba a teremtő Úristen felé!
A rózsafüzér zarándoklat állomáshelyein a hívek és Karitász helyi szervezetének aktivistái gondoskodtak pogácsáról, zsíros kenyérről és vízről, hogy az úton lévők pótolhassák az elveszett energiát.
A nap végén, este hét órakor hálaadó szentmisével ért véget a nem kis megpróbáltatást hozó egész napos út.
Klamár Zoltán
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »