CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Püspöki palota egykori gazdasági épülete jelenleg komoly átépítésen megy keresztül. A 2022. év végéig megújuló tömbben konferenciatermet, kápolnát, 600 fős központi konyhát, kávézót alakítanak ki. A bontás során középkori pincelejáratot tártak fel.A januárban átadott munkaterületen eddig elsősorban bontási munkákat végzett a kivitelező ÚTI Kft. A korábban raktárként, garázsként, irodaként működő helyiségeket - az épület főfalainak megtartása mellett – szinte teljesen felszámolták. Az építkezésen, amely a tervek szerint 2022. december 31-ig készül el, a napokban villámlátogatást tett Marton Zsolt püspök és Rétvári Bence, területi országgyűlési képviselő.
Urbán Péter építésvezető a látogatóknak bemutatta a munkálatokat, valamint a régészeti szakfelügyelet mellett folytatott bontás közben előkerült középkori városfal maradványokat. A középkori elemeket is tartalmazó pince és városfal maradványokról rendelkezésre állt ugyan a dokumentáció, de mivel a lejáratot betonkoszorú fedte az egykori teremgarázsokban, nem volt megközelíthető. A jelenlegi átalakítás során feltörték a padozatot, kibontották a lejáratot. Megfelelő feltárása és megvédése miatt a kiviteli tervek módosítása is szükségessé vált. A felújítást követően az épület látogatói számára is megtekinthető lesz. A feltárás során előkerült leletek (pénzérmék, néhány faragott kő és falmaradvány) állami tulajdonként a városi múzeumba kerülnek.
Jelenleg az új konyha épületrészének alapozása zajlik, illetve ahol lehetséges a falazatok pótlása, megerősítése.
A közel 2 milliárd forintos beruházás a magyar kormány támogatásával valósul meg. Az épülettömbben hitéleti és konferenciaközpont fog működni, 600 adagos konyhája kiszolgálja majd a püspökség és központi intézményeinek közétkeztetési igényeit. Stúdiótér, kápolna, kávézó is kialakításra kerülnek segítve az oktatási, hitéleti, valamint kulturális és turisztikai célok megvalósulását.
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »