Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSAKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISALTHANN HÁZÁLLÁSHIRDETÉS
AJÁNLÓ
MISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

„ATTÓL VAGYUNK IGAZI KRISZTUS-HÍVŐK, HOGY VÁLLALJUK A SAJÁT KERESZTÜNKET” – ÖKUMENIKUS KERESZTÚT VÁCOTT
2022. április 12.
vissza »

Nem csupán gondolatébresztő előadásokat hallhatnak majd, hanem személyes találkozásokra is lehetőséget kapnak a Váci Egyházmegye Keresztény Vállalkozóinak II. Találkozóján részt vevők október 13-án, csütörtökön. A rendezvényt az ÉrMe (ÉrtékMegőrző) Vác Klub szervezi Vácott, az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.
A Váci Egyházmegyei Karitász adománygyűjtés szervez a súlyos balesetet szenvedett Földesi Levente javára. Adományozni az alábbi oldalon lehet: adomany.vaccaritas.hu
Vagy az alábbi bankszámlára történő utalással:
OTP számla 11784009-22227148
Közleménybe kérik beírni: Levente.
A váci Madách Imre Művelődési Központ adott otthont a szeptember 24-én, szombaton megrendezett katekéták szakmai napjának. Az évente kétszer megrendezésre kerülő egész napos program célja, hogy az egyházmegye hitoktatóiknak lehetőséget adjon a találkozásra és a közös formálódásra.
Az egyházközség rendkívüli összefogásával újították meg a rádi Kisboldogasszony templomot az elmúlt 3 évben, amelyet szeptember 25-én Marton Zsolt megyéspüspök áldott meg szentmise keretében. Az építkezés idején a szertartásokat az evangélikus templomban, majd az átépített közösségi házban tartották. A település minden korosztályt megszólító közösségi élete is új lendületet kaphat a megszépült templomnak és új közösségi tereknek köszönhetően.
13 új akolitust avatott fel Marton Zsolt püspök a Váci Egyházmegye szolgálatára szeptember 24-én Máriabesnyőn a Nagyboldogasszony-bazilikában.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2022. szeptember 30. péntek

Jeromos

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus egy alkalommal így szólt tanítványai előtt: „Jaj, neked, Korozain! Jaj, neked, Betszaida! Ha a pogány Tiruszban és Szidonban történtek volna azok a csodák, amelyek nálatok történtek, már rég szőrzsákban és...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.