CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Közel száz pap, kispap és diakónus gyűlt össze, hogy a váci Szent Anna Piarista templomban a hívekkel együtt ünnepeljék az olajszentelési misét, amelyet Marton Zsolt megyéspüspök mutatott be az egyházmegye papságával. A szertartáson Dr. Varga Lajos segédpüspök és Dr. Beer Miklós nyugalmazott püspök is jelen volt. A zenei szolgálatot a Váci Székesegyházi Kórusiskola és a Premontrei Schola vállalta, akik gregorián énekekkel emelték az ünnep fényét.Marton Zsolt köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy - püspökként először - végre nem online, hanem szabadon együtt ünnepelheti papjaival, az egyházi rend tagjaival és a világi Krisztus-hívőkkel a krizmaszentelési misét. A homíliában kifejtette, hogy a ma emberének egyre nagyobb igénye van arra, hogy megismerje önmagát. Nekünk, keresztényeknek Krisztushoz kell mennünk, hogy megismerjük önmagunk, és így egyre inkább azok legyünk, akiknek Isten megálmodott minket. A krizmaszentelési mise tulajdonképpen az áldozópapok önazonosságának az ünnepe, hiszen - ahogy püspök atya fogalmazott - „szembesülünk a hivatásunkkal és a küldetésünkkel, megerősítjük az ebben való elköteleződésünket”. Mivel Nagycsütörtökön az Oltáriszentség és az egyházi rend, a papság megalapítását ünnepli Egyházunk, a szertartás során a papság megújította a szenteléskor tett ígéreteit, Püspök atya pedig megszentelte a keresztelendők és a betegek olaját, valamint a bérmáláshoz használatos krizmát.
A szertartás végén a püspök köszöntötte a jubiláns atyákat: az ezüstmisés Kapás Attilát, Kecskés Attilát, Laczkó Mihályt, és a szintén ezüstmisés, jelenleg az USA-ban szolgáló Balogh Lászlót, valamint Finta Lajos atyát, aki idén ünnepli felszentelésének 40. évfordulóját. Majd külön-külön megszólította a résztvevőket; először a papsághoz fordult, arra kérve őket, hogy imádkozzanak híveikért, és azért, hogy mindig Krisztus lelkületével tudják őket Jézushoz vezetni. A diakónusokat arra kérte, hogy a papsággal együtt egységben szolgálják Isten szent népét, a híveket pedig arra, hogy imádkozzanak azért, hogy kitartóan meneteljünk együtt az örök Húsvét felé: „Kedves világi Krisztus-hívő testvéreim, akik a keresztség révén részesültetek az általános papságban! Imádkozzatok papjaitokért, diakónusaitokért és értem is, hogy mi, - a püspök, papjai és diakónusai -, Krisztus Urunk hűséges szolgái legyünk, és a ti lelki javatokra tudjunk munkálkodni szeretett Váci Egyházmegyénkben, és mindnyájan együtt haladjunk az Anyaszentegyház szinódusi útján.”
Az egyházi rend alapításának ünnepén adjunk hálát papjainkért, püspökeinkért és imádkozzunk értük!
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »