CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Az USA-ban - Passaic városában - a Szent István római katolikus templomban szolgáló, váci egyházmegyés Balogh László atya ezüstmiséjét májusban ünnepelte, a környékbeli és a helyi magyar származású hívekkel és lelkipásztorokkal.A szentmise során a plébános a hívekkel, köztük a garfieldi cserkészekkel és a New Yorki Magyar Konzulátus megjelent tagjainak jelenlétében adott hálát a 25 évért, melyből huszonegyet Magyarországon, az utolsó négyet Passaicon szolgált.
Az egyházközség ajándékát, egy miséző kelyhet a képviselőtestület tagjai nyújtották át. A szentmise végén Laci atya ezüstmisés áldását adta a megjelentekre valamint külön Édesanyjára.
Az amerikai magyar közösségben ekkor köszöntötték az édesanyákat, a nagymamakárt és a dédnagymamákat. Az ottani élet egyik előnye, hogy kétszer is ünnepelhettek, mert míg Magyarországon Anyák Napja május első vasárnapján van, az USA-ban pedig május második vasárnapján ünneplik.
A szentmise után a plébánia Mindszenty termében ünnepi asztal, és műsor várta a nagyszámú résztvevőket.
A plébánia honlapja: https://ststephenspassaic.com/
Gratulálunk Ezüstmisésünknek! Az Úr bőséges áldása kísérje az életét!
Balogh László
Jelenlegi feladatkörök
Külföldön szolgál (2018. VIII. 1. – )
Áldozópap (1997. VI. 21. – )
Korábbi feladatkörök
Papi Szenátus tagja (2017– 2019)
Táborfalvai plébániai kormányzó oldallagosan (2007 – 2018)
Tatárszentgyörgy plébániai kormányzója oldallagosan (2007 – 2018)
Örkényi plébániai kormányzó (2007 – 2018)
Bernecebaráti plébániai kormányzója oldallagosan (1999 – 2007)
Kemence plébániai kormányzója (1999 – 2007)
Nagymarosi káplán (1997 – 1999)
Fotó: Kerkay László és Emese
Közösségi összefogással zárult le a templomi beruházás Becskén. A becskei harangfelújítás februárra fejeződött be, amelynek során két történelmi harang is megújult. A fejlesztés egyszerre szolgálja a hagyományőrzést és a korszerű működtetést.
Megkezdte működését a pedagógusokat és segítő szakembereket képző Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) újonnan létrehozott Drámapedagógiai Központja. Az új szakmai műhely célja, hogy kurzusokon, workshopokon és különböző programokon minél több leendő és gyakorló pedagógus ismerhesse meg a drámapedagógia gazdag módszertanát. Az AVKF sajtóközleményét közöljük.
2026. február 4–6-án Pécsett rendezték meg a XIV. Tájtörténeti Tudományos Konferenciát. A „Tájat Teremtő Történelem” alcímet viselő rendezvényen elsősorban a tájtörténeti kutatások szakértői mutatták be és vitatták meg legújabb eredményeiket. A konferenciára meghívást kapott Nagy Géza Balázs is, a Váci Püspöki és Káptalani Levéltár munkatársa.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Nagyböjt kezdetén ismét elindult a 40 Nap Az Életért imaszolgálat a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál. Hétfőnként és szerdánként rózsafüzért imádkoznak az önkéntesek, hogy a kismamák a nem tervezett babákat is vállalják. Az önkénteseket meg lehet szólítani, lehet velük beszélgetni, mert akár válsághelyzetben, akár az abortuszból történő gyógyulásban is tudnak segíteni. 2026. március 4. szerda
Kázmér
Jézus Jeruzsálembe indult. Útközben magához hívta tizenkét tanítványát és bizalmasan közölte velük: „Most fölmegyünk Jeruzsálembe. Ott az Emberfiát a főpapok és írástudók kezére adják, halálra...
Összes program »