CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
2022. június 18-án rendezték meg Alsónémedin az első egésznapos „Ökumenikus Piknik”-et. A program 10 órakor zenés áhítattal vette kezdetét. Szappanos lelkész úr vidám, megmozgató játéka, valamint Zoltán atya bevezetője és imája, illetve Benkó Péter kántor úr és lányai, Anna és Marcsika éneke jó indítást adott a napnak. Köszönjük!
Ezt követte az ökumenikus futball mérkőzés. Először a fiatalok, majd a kicsit kevésbé fiatalok mérkőztek meg egymással. Jó meccseket láthatunk, lelkes szurkolótáborral. Mindkét kupát a katolikus csapat hozta el, a kupákat Györgyövics Szilvia és Kovács Miklós vették át. A gyerekek ezen idő alatt kézműves foglalkozásokon vehettek részt, továbbá bohócok szórakoztatták őket. Minden résztvevő kis tarisznyát kapott, amelybe ajándékkönyvet és szentírási idézetet választhatott. Köszönjük az önkormányzatnak!
A sportprogram után az ebéd következett. Finomabbnál finomabb ételeket kóstolhattunk. Köszönjük a főzést végző családoknak a rengeteg munkát. Köszönet továbbá a desszertet készítő asszonyok áldozatos munkájáért: kürtöskalács és palacsinta készült a nagy melegben.
A délutáni program 14 órakor kezdődött. Dr. Tüske Zoltán, polgármester úr köszöntőbeszédét hallgathatunk meg, amelyben nagyon fontos iránymutatásokat adott. Ezután Benkó Péter vezetésével az ökumenikus vegyeskar koncertjét élvezhettük. Az alkalomhoz illően az egyházi énekek mellett, vidámabb, könnyedebb műfajú dallamok is felcsendültek, valamint a közönséget is bevonták.
Utánuk a vendégelőadónk, Pál Feri atya következett, katolikus pap és mentálhigiénés szakember. Minden meghívásnak szívesen eleget tesz. Előadásaiban próbálja az emberek hitét más aspektusból is megközelíteni, nem a teológiai tételeket ismerteti a hallgatósággal, inkább a hit személyes megélésére, annak akadályaira, azok legyőzésére próbál rávilágítani. Nagyon élvezetes előadó, sok történettel színesíti a mondanivalóját. Amíg az atya dedikált, dr. Borbás István pánsíp-előadását élvezhettük.
A napot Sándor Miklós által vezetett borkostoló zárta, Szappanos lelkész úr segítségével megismerhettük a bor szerepét a Szentírásban.
Köszönjük az Önkormányzatnak az ötletet és a megvalósításban nyújtott óriási segítséget, mind anyagi értelemben, mind a szervezőmunka és lebonyolítás tekintetében. Köszönet továbbá a két egyházközség vezetőinek és minden hívének, akik fáradtságot nem ismerve vállaltak feladatot a rendezvényen, illetve részvételükkel járultak hozzá a program sikeréhez.
Videó a piknikről: https://www.youtube.com/watch?v=VWd3CWIgZuo
Vidám nap volt, rengeteg közös élménnyel gazdagodtunk, nagyon sok jó találkozásban volt részünk.
Forrás és képek: Szent Kereszt újság, Alsónémedi
Magyarországon több tízezer családban nevelkedik sérült gyermek. Ezek a speciális szükségletű családok olykor óriási, legtöbbször láthatatlan terheket cipelnek. Mások számára elképzelhetetlen kihívásokkal szembesülnek, azonban a fogyatékosságra, mint állapotra a lehető legkitartóbb, legodaadóbb és legelfogadóbb szeretettel válaszolnak. A 18 éves autista, középsúlyos értelmi fogyatékos Barnabás és öccse, a súlyos értelmi fogyatékos Domonkos három nem sérült testvérükkel és szüleikkel Budapesten élnek. Édesanyjukkal, Wagner Annával Király Eszter arról beszélgetett, milyen utat jártak be férjével és öt gyermekükkel, illetve hogyan tapasztalják meg Isten gondoskodását a mindennapjaikban.
A nagyhéten a Váci Egyházmegye hat plébániáján - Boldogon, Cegléden, Drégelypalánkon, Dunakeszin, Isaszegen és Rádon is passiójátékot szerveztek és adtak elő a helyi egyházközség tagjai. A szervezők korábban részt vettek azon a kétnapos képzésen, amelyet Meskó Zsolt rendező tartott. A végeredmény magáért beszél, hiszen a lelkigyakorlattal felérő próbák és a hosszú hetekig tartó készülődés közösségteremtő és megtartó erővel bír a résztvevők szerint. A szervezőkkel készített körinterjúnkat olvashatják.
60. születésnapja alkalmából hálaadó szentmisét mutattak be Marton Zsolt váci megyéspüspök életéért, hivatásáért, szolgálatáért, melyen koncelebrált Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök és Dr. Varga Lajos nyugalmazott váci segédpüspök, valamint az MKPK számos tagja, köztük Ternyák Csaba egri érsek, az egyházmegye papsága és diakónusai. Jelen voltak az egyházmegyében szolgáló szerzetesek, a társegyházak helyi képviselői és hívek. Az ünneplő püspököt az MKPK nevében Dr. Udvardy György veszprémi érsek, az MKPK elnökhelyettese köszöntötte.
„Alapkövek – A csillagösvény valósága” címmel tartotta meg akadémiai székfoglalóját Horváth Szilárd a Pesti Vigadóban rendezett ünnepi eseményen. A Búzaszem Iskola vezetője bemutatta az intézmény nevelési hátterét, amelyből mindenki megismerhette, hogy miként illeszthető be ma is a népművészet az oktatásba. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) oldaláról osztjuk tovább a hírt.
Egy évvel ezelőtt, 2025 húsvétján indult a Váci Egyházmegye Lélekjelenlét podcast csatornája. Az induló műsor első vendége Marton Zsolt megyéspüspök volt, akárcsak most, az első évforduló alkalmából. Mai műsorunk különlegessége, hogy Püspök atya azokra a kérdésekre válaszol, amelyeket a hívek küldtek meg számunkra a facebook posztban szereplő felhívásunkra. A kérdések között a személyes kérdések mellett vannak papi, püspöki hivatásához kapcsolódóak, érkeztek a szentségek kiszolgáltatásával kapcsolatos konkrét kérdések, valamint az Egyházról általában és az aktuális kihívásokról.2026. április 23. csütörtök
Béla
A kenyérszaporítás utáni napon Jézus így szólt a sokasághoz: „Senki sem jöhet hozzám, ha nem vonzza az Atya, aki küldött engem. Én feltámasztom őt az utolsó napon. A prófétáknál ezt olvassuk: „Mindnyájan...
Összes program »