CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Július 23-án a Váci Világi Vigalom keretében adták át Vác Város Építészeti Díjait, amelynek „új épület” kategóriájában a Galamb közben 2021-ben elkészült MotiVÁCió Képzési Központ is elismerést kapott. A díjat a Váci Egyházmegye, mint beruházó és a tervező ill. kivitelező cégek közösen kapták.2021-ben alapította Vác Város Önkormányzata az építészeti díjat, amellyel tiszteletét és megbecsülését kívánja évről-évre kifejezni mindazon személyek és közösségek iránt, akik munkájukkal a város épített örökségének védelmében, illetve épített környezetének alakításában és színvonalának emelésében végeznek kiemelkedő munkát. A díj alapításával Vác városa egyben Váczy-Hübschl Kálmán munkásságának kívánt emléket állítani.
Az ünnepélyes díjátadóra idén a Váci Világi Vigalom keretében került sor. Taskovics Andrea főépítész ismertette a zsűrizett pályaművek értékelését és a pályázat eredményét. A beküldött pályázatok dokumentációját a felállított tablókon tekinthették meg az érdeklődők. A díjakat Matkovich Ilona polgármester adta át. Az elismerés, amelyet Simon Mária egyházmegyei főmérnök vett át, szól a tervezőnek, kivitelezőnek és a beruházásért felelős tulajdonosnak is.
Az idei pályázatra 11 pályamű érkezett. Az új építésű ingatlanoknál az elismerést a Galamb közben, az egykori Kovászoló helyén létesült MotiVÁCió Képzési Központ, amely egyházmegyei, civil, gazdasági, és mentálhigiénés képzéseknek, tanácsadásnak nyújt helyet, valamint 28 fő befogadására alkalmas szálláshelyént működik.
Gratulálunk minden közreműködő szakembereknek!
Cím: Vác, Galamb köz 3.
Beruházó/Tulajdonos: Váci Egyházmegye
Tervező: KVADRÁT Kft. (Kubináné Kroó Kornélia, Rakovszky Ágnes, Kmethyné Milassin Vivien)
Kivitelező: UTI Kft.
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »