CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Götzné Gill Zsuzsanna táborvezető írását adjuk közre a szendehelyi hittantáborról. Az idei vezérigénk: Én vagyok a világ világossága, táborunk neve: Fénykereső tábor volt. Isten világosságát, a belőle áradó, és egymásban fellelhető fényt kerestük egész héten. A tanításokat bibliadráma feldolgozásokkal próbáltuk elmélyíteni. Feri atya kérésére reggelente áhítatokat tartottunk a gyerekekkel. Felemelő érzés volt látni a teljes odafordulásukat Isten felé. 3-szor volt gyóntatás, nagyon megható volt látni, hogy milyen sokan éltek a lehetőséggel. A záró áhítaton minden gyónót egy-egy égő mécses jelképezte a mellékoltáron.
Rengeteget játszottunk, versenyeztünk, így nem volt szükség senkire rászólni mobiltelefonozás miatt, mert nem sokszor jutott eszükbe elővenni.
Ismét tartalmas hetünk volt. Dicsőség ezért Istennek!
Nagyon hálásak vagyunk Püspök Atya anyagi támogatásáért, ami nagy segítség a tábor megvalósításához.
Köszönjük Mennyei Atyának a felénk áradó szeretetét, amivel segített ezt a tábort idén is megvalósítani!
*
A Váci Egyházmegyében idén összesen 153 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg közel 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 52 millió forinttal támogatja.
Hamvazószerdán, a Szent Negyvennap, vagyis a nagyböjt kezdetén szentmisét mutatott be Marton Zsolt püspök a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. Ezen a napon az elmúlás jeleként a hívek homlokát hamujellel jelölik meg. A nagyböjt felkészülés az Egyház legnagyobb ünnepére, Húsvétra, amikor Krisztus feltámadására emlékezünk.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Meghallani és böjtölni - A nagyböjt mint a megtérés ideje
Az 1526-os mohácsi csata ötszázadik évfordulója alkalmat ad arra, hogy mérlegeljük a magyar államiság történetének egyik legjelentősebb fordulópontját. A fél évezredes távlat segítségével ma már nemcsak a veszteséget, hanem az akkori események modern Magyarországra gyakorolt hatásait is tisztábban láthatjuk.2026. február 19. csütörtök
Zsuzsanna
Amikor Péter apostol megvallotta, hogy Jézus a Messiás, akkor az Úr így szólt a tanítványokhoz: „Az Emberfiának sokat kell szenvednie: a vének, a főpapok és az írástudók elutasítják, megölik, de harmadnapra...
Összes program »