CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Pongó Csilla, katekéta személyes hangvételű írását adjuk közre az aszódi ökumenéről.Szülőfalumban, Boldogon úgy nőttem fel, hogy csak katolikusokat ismertem.
Aszódon találkoztam először az ökumenéval, a keresztény felekezetek egymásfelé tanúsított tiszteletével.
Az oktatási intézményekben, óvodákban megbecsülik a hitoktatók munkáját.
Az Evangélikus Gimnáziumban és Általános Iskolában, munkaközösségi kapcsolatban is megélhetjük az ökumenét.
Az iskola vezetése támogatja a kezdeményezéseinket.
A legótemplom kiállítás után idén karácsonykor Legó-Betlehem, húsvétkor pedig a feltámadás jelképeként az üres sírról készültek alkotások.
Nagyon sokat tanulok a munkatársaimtól, felekezettől függetlenül!
Nyáron pedig ökumenikus hittantáborban is megélhetjük a keresztény szeretetet. Bár fizikailag elfáradunk, lelkileg mégis feltöltődünk mindannyian, akik az időnket, tudásunkat odaajándékozzuk a tábor létrejöttéért, sok segítővel a különböző felekezetekből.
Mi tényleg azt keressük, ami összeköt bennünket: A mindenható Isten végtelen szeretete.
Áldott embernek érzem magam, hogy mindennek a részese lehetek!
A váci Regőczi-kápolna adott otthont a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi és Lelkigondozói Szolgálata első Önkéntes és Szolgálati Napjának. A közös napot Torma Joel atya vezető nyitotta meg, a lelki töltekezést pedig közös szentségimádás segítette. Az alábbiakban a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi és Lelkigondozói Szolgálat 2026. május 5-i híradását közöljük.
A Váci Egyházmegye fájdalommal, de a feltámadás reményében tudatja, hogy Dr. Szegedi László püspöki tanácsos, nyugalmazott tápiósülyi plébános, életének 92., papságának 67. évében, 2026. május 8-án este, szentségekkel megerősítve hazatért Mennyei Atyánkhoz.
A Váci Egyházmegye idén ünnepli fennállásának ezeréves évfordulóját. Az ünnep részeként kerül bemutatásra az EGYÜTT ÉPÍTJÜK! c. misztériumjáték, amely több képben kíséri végig a nézőket az egyházmegye történelmén a szentistváni alapítástól a 20. századig. 2026. május 12. kedd
Pongrác
Búcsúbeszédében Jézus ezt mondta tanítványainak: „Most elmegyek ahhoz, aki küldött engem. Senki sem kérdi közületek, hová mégy. De mivel ezt mondtam nektek, szomorúság tölti el szíveteket. Pedig én az igazságot...
Összes program »