Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSAKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISALTHANN HÁZÁLLÁSHIRDETÉS
AJÁNLÓ
MISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

HÁLAADÁS A MEGTERMETT JAVAKÉRT
2022. szeptember 1.
vissza »

Háromnapos, országos szintű ifjúságpasztorációs konferenciát tartottak Vácon a Piarista Kilátó Központban a MENTE ifjúsági lelkészségének szervezésében. A szeptember 27. és 29. között megrendezett esemény több mint 130 résztvevője különböző egyházmegyékből és lelkiségi mozgalmakból érkezett. A MENTE idén több jubileumot ünnepel közösségeivel, így az ifjúsági lelkészség vezetői szerettek volna számot vetni az elmúlt évtizedek jó és rossz gyakorlataival, ifjúságpasztorációs munkájukkal, eredményeikkel. A konferencia során előadások keretében több egyházmegye, lelkiségi mozgalom is megosztotta tapasztalatait.
Október 1-jén kezdődik Magyarországon a népszámlálás, amelyet tízévente végez el a Központi Statisztikai Hivatal. A népszámlálási kérdőíveket okt.1-16. között online lehet kitölteni. A vallási/felekezeti hovatartozás kérdésre válaszolva, valljuk meg, hogy katolikusok vagyunk!
Nem csupán gondolatébresztő előadásokat hallhatnak majd, hanem személyes találkozásokra is lehetőséget kapnak a Váci Egyházmegye Keresztény Vállalkozóinak II. Találkozóján részt vevők október 13-án, csütörtökön. A rendezvényt az ÉrMe (ÉrtékMegőrző) Vác Klub szervezi Vácott, az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.
A Váci Egyházmegyei Karitász adománygyűjtés szervez a súlyos balesetet szenvedett Földesi Levente javára. Adományozni az alábbi oldalon lehet: adomany.vaccaritas.hu
Vagy az alábbi bankszámlára történő utalással:
OTP számla 11784009-22227148
Közleménybe kérik beírni: Levente.
A váci Madách Imre Művelődési Központ adott otthont a szeptember 24-én, szombaton megrendezett katekéták szakmai napjának. Az évente kétszer megrendezésre kerülő egész napos program célja, hogy az egyházmegye hitoktatóiknak lehetőséget adjon a találkozásra és a közös formálódásra.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2022. október 5. szerda

Aurél

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Történt egyszer, hogy Jézus éppen befejezte imádságát. Ekkor egyik tanítványa arra kérte: „Uram, taníts meg minket imádkozni, mint ahogy János is tanította imádkozni tanítványait.” Jézus erre így szólt...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.