Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSAKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISALTHANN HÁZÁLLÁSHIRDETÉS
AJÁNLÓ
MISEREND
EGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

ÚJ ÉPÜLETET KAPOTT A CEGLÉDI MAGYAROK NAGYASZONNYA KATOLIKUS TAGÓVODA
2022. szeptember 16.
vissza »

A jövő alakítása az elvándorlókkal és menekültekkel
„Hiszen nincsen itt maradandó hazánk,
hanem jövendő hazánkat keressük.” (Zsid 13,14).
A Szűz Mária tiszteletére épített Hétkápolna kegytemplom 1815 óta búcsújáróhely. Idén, két év után újra eredeti formájában ünnepelték a hívek a Mária neve napjához kapcsolódó búcsút a szeptember 10-11-ei hétvégén. Vác városának ez a legnagyobb búcsúja, amelyen a vasárnapi ünnepi szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatta be.
FELHÍVÁS a 2022. évi népszámlálás lebonyolításában közreműködő számlálóbiztosok jelentkezésére
Munkalehetőség: vegyen részt Ön is a népszámlálás lebonyolításában!
Segítsen, hogy minél többen megvallhassák vallási hovatartozásukat!
Az alsóbodoki Isten Szolgája Esterházy János Zarándokközpont szeptember 16–17-én kétnapos zarándoklatot tartott, emlékezve arra, hogy a mártírsorsú felvidéki politikus 65 évvel ezelőtt adta vissza lelkét Teremtőjének a csehszlovákiai Mírov börtönében. Öt évvel ezelőtt, 2017-ben pedig itt, Zoboralján helyezték végső nyugalomra, a Szent Kereszt Felmagasztalása-kápolnában.
Immár második alkalommal zarándokoltak az egyházmegyei karitász munkatársai Szécsényből Mátraverebély-Szentkútra szeptember 16-án, pénteken. A zarándoklat indulása előtti szentmisét Marton Zsolt, a Váci Egyházmegye püspöke celebrálta, amit együtt mutatott be Komáromi Jób OFM ferences plébános atyával. Az idei gyalogos zarándoklatot Marton Zsolt megyéspüspök vezette.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2022. szeptember 24. szombat

Gellért és Mercédesz

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Az ördögtől megszállott fiú meggyógyítása után a tanítványok csodálattal tekintettek Jézusra. Ő azonban figyelmeztette őket: Véssétek szívetekbe, amit most mondok! Eljön az idő, hogy az Emberfiát az emberek kezére...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.