CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Nem csökkent a lelkesedés az önkénteskedés iránt: nyolcezren jelentkeztek, de végül ennél is többen, közel 9000-en vettek részt október 6. és 9. között a 15. alkalommal megrendezett 72 óra kompromisszum nélkül önkéntes akcióban határon innen és túl. 100 településen több mint 200 ökológiai, fejlesztő vagy szociális feladatot valósítottak meg ezen a hétvégén az erdőtelepítéstől elkezdve a parkrendezésen és szemétszedésen át egészen az idősotthon lakóival szervezett közös programokig.Környezetünk megszépítésére sokan vállalkoztak: virágültetés, temetők rendezése, templomok takarítása, plébániakertek rendezése, dióverés, óvodák és iskolák dekorálása, udvari játékok felújítása, padok lefestése, tájházfelújítás és még hosszan folytathatnánk a sort, mennyi minden valósult meg idén is ezalatt a 72 óra alatt, amikor ismét összefogtak a fiatalok és megmutatták, hogy mennyi mindenre képesek együtt.
A váci egyházmegyében többek között a gödöllői premontreiek jelentkeztek a meghirdetett akcióra, szemétszedéssel. Vecsésen a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébánia közössége segített takarítással, kertrendezéssel, valamint Csömörön a Tanoda vett részt a hétvégi önkénteskedésben.
Az önkéntesek közösen megélhették, hogy tanúi vagyunk Isten figyelmes szeretetének („Ti vagytok erre a tanúk” - Lk 24,48). Segíteni egymást alapvető emberi érték, ami örömet ad annak is, aki segít és annak is, akin segítenek. Erről az örömről tettek tanúságot a 72 óra kompromisszum nélkül önkéntesei!
Várjuk további képek beküldését az egyházmegyei résztvevőktől!
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »