CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A szentkúti Szűzanya-szobrot a Nemzeti Kegyhely felújítása idejére a budapesti Szent István–bazilikába költöztették. Útközben a Szentkúti Szűzanya „látogatást tett” egyházmegyénk másik híres búcsújáró helyén, Máriabesnyőn.Október 14-én, hétfőn délután három órakor érkezett meg a kapucinusok által alapított, ma egyházmegyei fenntartású kegyhely Nagyboldogasszony bazilikájába a szentkúti kegyszobor, fr. Kálmán Peregrin szentkúti házfőnök és ottani ferencesek, valamint Magdika, a szobor „öltöztetője” kíséretében. A kegyszobrot a Besnyőn szolgáló klerikusok, Gulyka József esperes, Kája Sándor, az eseményt megszervező helyi kántor; a kapucinusok képviseletében pedig fr. Sergio Tellan, a rend magyarországi delegáltja és fr. Szpisják Péter-Pál budai gvardián fogadta a zsúfolásig megtelt templomban.
A mintegy egyórás áhítat a Turai János plébános által vezetett Lorettói litániával kezdődött, majd rövid szentségimádással folytatódott. Befejezésül a hívek egyenként rótták le tiszteletüket a „vendég” előtt. A szertartás végeztével a kegyszobrot szállító autó továbbindult Budapestre.
A Szentkúti Szűzanyát a Szent István-bazilika kapujában Erdő Péter bíboros fogadta. A szobrot a szentkúti ferencesek, valamint palóc népviseletbe öltözött lányok, asszonyok kíséretében vitték a szentélybe, ahol a főpásztor szentmisét mutatott be a jelenlétében.
M. B.
Fotók: Németh László, mariabesnyo.hu
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »