CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
November 28-án került sor a Váci Egyházmegyei Karitász Szenvedélybeteg-segítő Szolgálatának ünnepélyes megnyitójára. Az eseményen beszédet mondott Marton Zsolt váci megyés püspök, valamint Kovács Gábor, a Váci egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója. A püspök a köszöntő után megáldotta az épületet és az intézmény munkatársait.Remény. Élet. Változás. Ez a RÉV, a Katolikus Karitász Szenvedélybeteg-segítő Szolgálata, melynek célja, hogy segítsen az érintetteknek a függőségüktől való megszabadulásban, valamint segítsen a hozzátartozóknak támogatni a szenvedélybeteget a gyógyulás folyamatában. A RÉV munkatársai egyéni és csoportos tanácsadást, foglalkozást is tartanak, a szervezet ezenfelül prevenciós tevékenységet is végez. Hazánkban több városban működik a Katolikus Karitász hálózatához tartozó (valamely egyházmegye vagy a Katolikus Karitász hálózatában) RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat: Budapest, Debrecen, Győr, Szombathely, Székesfehérvár, Eger, Kecskemét és Szekszárd után már Vácott is.
Vácon a Szenvedélybeteg-segítő szolgálat a helyi Karitász kezdeményezésére jött létre. „Azt látjuk, hogy szükség van egy olyan szenvedélybeteg-segítő szolgálatra, amely a Karitász értékeit és küldetését képviseli. Mi a hit és a lelkiségünk által többet tudunk nyújtani, mint egy másik, hasonló szolgálat, de ez nem azt jelenti, hogy csupán hívő embereket várnánk, ellenkezőleg; mindenkit egyaránt örömmel fogadunk” – mondta Kovács Gábor, a Karitász igazgatója, hozzátéve, hogy a RÉV szolgálatnál szenvedélybeteg keresők csoportja indul azok számára, akik úgy érzik, a hit által kerülhetnek közelebb a szabaduláshoz.
„A Remény-Élet-Változás név kifejezi számunkra, hogy Isten a Remény Istene is, senkit nem írunk le, a szenvedélybetegeket sem, mindenki számára van lehetőség a változásra és az újrakezdésre. A segítő munkatársak feladata, hogy elsősorban az irgalmasság eszközei legyenek az érintett személyek számára. Tudjuk, hogy minden szenvedélybetegségnek komoly mentális okai vannak, amelyeket fel kell és lehet tárni, csak akkor tudunk megfelelően segíteni, hogy a betegek megszabaduljanak a függőségüktől. A Váci Egyházmegye örömmel ad helyet ennek az új szolgálatnak” – mondta el Marton Zsolt váci püspök köszöntőjében.
Az ünnepélyes megnyitón részt vett Fazekas György atya, a Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat (KASZ) lelkésze is, aki bekapcsolódik a váci RÉV munkájába. A RÉV multidiszciplináris csapatban dolgozik: szociális munkás, szociálpedagógus, pszichiáter, pszichológus, teológus, lelkigondozó, pár- és családterapeuta, pszicho- és bibliodramatista, gyásztanácsadó szakember is részét képezi a csapatnak. A váci RÉV 40 fő ellátására alkalmas, a szolgáltatás négy járás – a dunakeszi-i, rétsági, szobi és váci – területére terjed ki, a segítő központ a Váci Egyházmegyei Kórházlelkészi Szolgálattal is együttműködik. A RÉV segítő szolgálatnál nemcsak azokat várják szívesen, akik maguk is szenvedélybetegséggel küzdenek, hanem az érintettek családtagjai, hozzátartozói számára is indítanak önsegítő csoportot.
Az alábbi elérhetőségeken léphet kapcsolatba a RÉV munkatársaival:
E-mail cím: rev@vaciegyhazmegye.hu
Telefon: 06 27 814 151
Cím: 2600 Vác, Hattyú utca 1. (Váci Egyházmegyei Karitász - RÉV Szenvedélybeteg-segítő Központ)
Nyitvatartás: hétköznapokon 10-16 óráig (előzetes bejelentkezés szükséges!)
Az ökumenikus imahetet világszerte minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg. A rendezvénysorozat célja, hogy a világ keresztény felekezetei közösen imádkozzanak a keresztények egységéért. Január 18-25. között Vácon a hagyományoknak megfelelően minden nap más felekezet templomában hirdetik az igét a katolikus és protestáns felekezetek lelkészei.
2026-ban jubilál az Ars Sacra Fesztivál - a szakrális művészet ünnepe, amely immár huszadik alkalommal hívja közös élményre a művészet, a hit és a közösség iránt nyitott embereket.2026. január 13. kedd
Veronika
Miután Keresztelő Jánost elfogták, Jézus Galileába ment, és hirdette az (Isten országáról szóló) evangéliumot: „Betelt az idő, közel van az Isten országa. Térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban.” Amikor a...
Összes program »