CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A mentési munkálatok után hosszútávú segítségnyújtási programba kezd a Katolikus Karitász, mellyel a törökországi földrengés áldozatait fogja támogatni.Aki csatlakozni szeretne a földrengés áldozatait segítő összefogáshoz, a 1356-os adományvonal hívásával 500 forinttal segíthet, vagy online adományozással juttathatja el támogatását a karitasz.hu oldalon.
A 4 tonnás humanitárius küldemény több mint kétezer doboz higiéniai egységcsomagot, 420 darab hálózsákot és 3 dararab nagyméretű, 12 négyzetméteres sátrat tartalmaz, amely az otthontalanná vált áldozatok ideiglenes elhelyezéséhez járul hozzá.
Écsy Gábor a Katolikus Karitász országos igazgatója a humanitárius segélyszállítmány kapcsán elmondta: „az első napokban a túlélők után kutató mentőcsapatok munkája került a fókuszba, ahogy a karitász mentőmissziója is közel egy hétig a helyszínen dolgozott, de ezzel párhuzamosan elkezdődött és várhatóan a hónapok hosszú távú feladata lesz az otthontalanná váló és mindenüket elvesztő áldozatok segítése”.
A szervezet első nagyobb szállítmánya Törökország Budapesti Nagykövetségének segítségével repülővel jut majd ki a földrengés által érintett területre.
A segélyszervezet a helyi szervezetek kérései és igényfelmérései alapján további humanitárius támogatásokat tervez. A legfrissebb jelzések alapján generátorokra, sátrakra és konténerekre van most a legnagyobb igény. Az áldozatok mindennapi ellátása nagy összefogást igényel.
Katolikus Karitász - Caritas Hungarica
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.
Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan indultak újabb plébániai zarándoklatra november 22-én, az újhatvani hívek csaknem ötvenen Kecskés Attila plébános lelkivezetésével. Mátraszőlősön búcsún vettek részt a kora gótikus Szent Erzsébet templomban. A szentmise szónoka kifejtette, hogy a zarándok nemcsak lépteivel halad a szent cél felé, hanem lelke is úton van önmaga és a Teremtője felé és miközben halad, egyre inkább közelebb kerül Istenéhez.
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.2025. november 28. péntek
Stefánia
Abban az időben Jézus a következő hasonlatot mondta tanítványainak: „Nézzétek a fügefát és a többi fákat! Amikor látjátok, hogy már hajtanak, tudjátok, hogy közel van a nyár. Ugyanígy ti is, amikor látjátok,...
Összes program »