CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Február 11-én, szombaton szentmise keretében öt állandó diakónusjelölt admissziójára került sor Máriabesnyőn. Az ünnepi misét Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatta be.Egyházmegyénkből öten, Danics Mihály hittanár Vácdukáról, Halász Tibor hittanár Tápiószecsőről, Hujbert Márton irodalomtanár Vácrátótról, Németh Gábor iskolaigazgató Vácról és Tóth Péter hitoktató Egyházasgergéről kérelmezték állandó diakónussá való szentelésüket. A szentelést az admisszió (vagy más néven jelölés) előzi meg, egy liturgikus szertartás, melynek révén az Egyház az állandó diakonátusra vagy az áldozópapságra készülőket a jelöltek közé felveszi.
„Az aratnivaló sok, de a munkás kevés…” – ez az evangéliumi szakasz hangzott el a szertartáshoz kapcsolódva. Marton Zsolt püspök prédikációját azzal a gondolattal indította, hogy az aratnivaló valóban sok, hiszen az emberek ma is vágyják megtapasztalni a krisztusi igazságot, jóságot és szépséget. Azonban látnunk kell, hogy „átalakuló világunkban nem elég a püspök és a papok prédikációja, tanúságtétele ahhoz, hogy mindenkihez eljusson Jézus üzenete: szükség van a diakónusokra, sőt a világi szolgálattevőkre is.”
A püspök kiemelte, hogy a jelöltek, bár saját elhatározásukból kérelmezték diakónusszentelésüket, Isten már előbb meghívta őket. „Keszthelyi Ferenc püspök atya egyszer azt mondta a hitoktatóknak; ne gondolják, hogy maguk választották ezt a hivatást. Valaki már előbb kiválasztotta magukat, mielőtt erre gondoltak volna. Ez a megállapítás a ti szolgálatoltokra is igaz.” Végül röviden megfogalmazta a diakónusok hivatásának lényegét. „Nektek, leendő diakónusoknak is majd hirdetnetek kell Krisztust – nem csupán prédikációval, hanem szeretetszolgálattal és életetek példájával!” A szentelésre május 29-én, pünkösdhétfőn kerül sor a váci Barátok Templomában.
Az admisszió szertartása előtt a már felszentelt diakónusok többnapos képzésen vettek részt, melybe később a szentelésre váró jelöltek is bekapcsolódtak. A képzésen más szakpasztorációk képviselői is közreműködtek, hogy kapcsolódási pontokat keressenek a diakónusszolgálattal. A résztvevők fontos témákban hallhattak előadásokat, Pál Feri atya például a lelkivezetés, mentálhigiénés kísérés fontosságát, mibenlétét fejtette ki, de a jelenlévő diakónusok 2023-as pasztorális tervükről is beszélgettek. Laczkó Mihály atya, a diakónusok papi felelőse elmondta, hogy idén nagyobb hangsúlyt fognak kapni a diakónusfeleségek, így például ’lelki wellness’ programot szerveznek számukra.
A Magyar Katolikus Egyház 2026-ban is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során.
Nagy elismerésben részesült a Veresegyházi Katolikus Gimnázium (VERKA), ugyanis a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően hat évre Minősített Tehetséggondozó Műhely címet kapott az intézmény. Ezt az elismerést ünnepélyes keretek között adták át az iskolában!
2026. február 20–22. között két helyszínen, összesen ötvennégy résztvevővel zajlottak le azok az Emmausz kurzusok, amelyek a feltámadt Krisztussal való személyes találkozás élményét voltak hivatottak elmélyíteni. A beszámolók szerint mindkét helyszínen a nyitott szívek, a közös ima és az Ige gyógyító ereje tette felejthetetlenné a hétvégét.
Kétszáz hittantanár jelentkezett és vett részt a Váci Egyházmegye Hitoktatási Igazgatóságának szervezésében megvalósuló tavaszi szakmai napon a PüspökVác Rendezvényközpontban, Vácon. A program egy nagyobb és több kisebb előadásból állt. Az alkalmazkodásról, kitartásról, szakszóval a rezilienciáról szóló előadást követően bemutatkozott a cigánypasztoráció, az ifjúságpasztoráció, valamint az Egyházművészeti Gyűjtemény, hogy együttműködést kínáljon a hitoktatók számára.2026. március 28. szombat
Gedeon és Johanna
Lázár feltámasztása után a Mártához és Máriához jött zsidók közül sokan hittek Jézusban, mert látták, amit cselekedett. Némelyek azonban elmentek a farizeusokhoz, és jelentették, hogy mit tett Jézus. Erre a...
Összes program »