CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A legnagyobb segítségre, a legtöbb önkéntesre a Kossuth téri szentmisén lesz szükség, de más helyszíneken is van lehetőség szolgálatra.Önkéntesnek a regisztrációs felületen lehet jelentkezni: https://onkentes.ferenc2023.hu/
Rendezvényegységeink és közreműködési időszakok:
• Szent István Bazilika, 2023.04.28. 11:00-19:00 között (próbanap április 27.-én)
• Rózsák tere, 2023.04.29. 6:00-13:00 között (próbanap április 28.-án)
• Papp László Budapest Sportaréna, 2023.04.29. 9:00-19:30 között (próbanap április 28.-án)
• Kossuth Lajos tér, 2023.04.30. 5:00-14:00 között (próbanap április 29.-én)
• Pázmány Péter Katolikus Egyetem, 2023.04.30. 13:00-20:00 között (próbanap április 29.-én)
Az önkéntes több helyszínen is közreműködhet, abban az esetben, ha nem ütköznek az időpontok és a próbanapok.
Önkénteseink részére felejthetetlen élményeket, pólót, esőkabátot, egy étkezést a nap folyamán és folyamatos vízellátást biztosítunk.
Az önkéntes közreműködésen belül IKSZ órák (Iskolai Közösségi Szolgálat) igazolására is lesz lehetőség. Az IKSZ órák igazolása érdekében az iskoláddal szerződést kötünk.
Önkéntes jelentkezés feltételei:
• Betöltött 16. életév (kiskorú önkéntesek esetén az érvényes jelentkezéshez a szülő/törvényes képviselő hozzájárulása is szükséges).
• Magyar állampolgárság
• Teljes rendelkezésre állás azon a napon, amelyen beosztásra kerülsz és a próba napon. Minden területhez tartozik egy próba nap is (előző nap), amelyen a területre beosztott önkénteseknek a részvétel kötelező.
• Hiánytalanul kitöltött önkéntes profil és rendezvényegységre való jelentkezés.
Jelentkezz önkéntesnek és légy csapatunk tagja: https://onkentes.ferenc2023.hu/
Jelentkezés határideje: azonnal, de legkésőbb 2023. április 17. éjfél
Mindenki lehet önkéntes!
60. születésnapja alkalmából hálaadó szentmisét mutattak be Marton Zsolt váci megyéspüspök életéért, hivatásáért, szolgálatáért, melyen koncelebrált Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök és Dr. Varga Lajos nyugalmazott váci segédpüspök, valamint az MKPK számos tagja, köztük Ternyák Csaba egri érsek, az egyházmegye papsága és diakónusai. Jelen voltak az egyházmegyében szolgáló szerzetesek, a társegyházak helyi képviselői és hívek. Az ünneplő püspököt az MKPK nevében Dr. Udvardy György veszprémi érsek, az MKPK elnökhelyettese köszöntötte.
„Alapkövek – A csillagösvény valósága” címmel tartotta meg akadémiai székfoglalóját Horváth Szilárd a Pesti Vigadóban rendezett ünnepi eseményen. A Búzaszem Iskola vezetője bemutatta az intézmény nevelési hátterét, amelyből mindenki megismerhette, hogy miként illeszthető be ma is a népművészet az oktatásba. A Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) oldaláról osztjuk tovább a hírt.
Egy évvel ezelőtt, 2025 húsvétján indult a Váci Egyházmegye Lélekjelenlét podcast csatornája. Az induló műsor első vendége Marton Zsolt megyéspüspök volt, akárcsak most, az első évforduló alkalmából. Mai műsorunk különlegessége, hogy Püspök atya azokra a kérdésekre válaszol, amelyeket a hívek küldtek meg számunkra a facebook posztban szereplő felhívásunkra. A kérdések között a személyes kérdések mellett vannak papi, püspöki hivatásához kapcsolódóak, érkeztek a szentségek kiszolgáltatásával kapcsolatos konkrét kérdések, valamint az Egyházról általában és az aktuális kihívásokról.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.2026. április 20. hétfő
Tivadar
A csodálatos kenyérszaporítás utáni napon a Genezáreti-tó túlsó partján maradt népnek eszébe jutott, hogy csak egy bárka volt ott. Tudták, hogy Jézus nem szállt a bárkába tanítványaival; tanítványai ugyanis...
Összes program »