Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRTURIZMUSHITOKTATÁSAKOLITUSOKFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZSZINÓDUSTEMETŐÜZEMELTETŐ KFTMotiVÁCió Képzési KözpontMATER SALVATORISALTHANN HÁZÁLLÁSHIRDETÉS
AJÁNLÓ
MISERENDEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKGYERMEKVÉDELEMADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

„HA EGY PAP LELKILEG RENDBEN VAN, ÓRIÁSI LENDÜLETET TUD ADNI A HÍVEKNEK" - INTERJÚ A PAPOK LELKI JÓLLÉTÉÉRT DOLGOZÓ TÓTH ANDRÁS ATYÁVAL
2023. május 10.
vissza »

Marton Zsolt megyéspüspök úr a következő személyi változásokról döntött a Váci Egyházmegyében.
A Vatikánban működő Szinódusi Titkárság kezdeményezésére nemzetközi imanapot tartottak május 31-én a szinodális folyamat sikeréért. Itthon két nemzeti kegyhelyünkön, Mátraverebély-Szentkúton és Máriapócson csatlakoztak papok, szerzetesek és hívek az eseményhez.
Pünkösdvasárnap a nagymarosi plébániakertben köszöntötték a nyolcvanadik születésnapját ünneplő dr. Beer Miklós nyugalmazott váci megyéspüspököt. A kerek évforduló alkalmából megjelent „Egybeszerettél minket” című kötetről dr. Csáki Tibor nagymarosi plébános beszélgetett Miklós püspökkel.
Pünkösd hétfőn Marton Zsolt püspök öt új állandó diakónust szentelt fel, akik kétéves előkészületet követően állnak majd új minőségükben a Váci Egyházmegye szolgálatába. A szertartásra Vácon a Barátok templomában került sor. Az új diakónusokat elkísérték családtagjaik, az egyházközségek tagjai és a szentmisén együtt szolgáltak velük leendő szolgálati helyeik papjai és az egyházmegye több diakónusa.
Író-olvasó találkozót tartottak májusban is a váci Kolping-Házban. A vendégelőadó ezúttal Dr. Jungbert Béla volt, aki A Jeruzsálemi Latin Patriarkátus történetéről beszélt a hallgatóságnak. Varga-Kohári Mária a Váci Egyházmegyei Könyvtár vezetőjének beszámoló írását adjuk közre.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2023. június 6. kedd

Cintia és Norbert

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus a szenvedését megelőző napokban példabeszédekben kezdett szólni a főpapokhoz és a nép elöljáróihoz: Egy ember szőlőt ültetett. Bekerítette sövénnyel; pincét is ásott, meg őrtornyot is épített benne....

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZERKATADMIN

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.