CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Június elsején ünnepli nyolcvanadik születésnapját a nyugalmazott váci megyéspüspök, aki a jeles évforduló alkalmából – három évvel legutóbbi interjúkötete után – különleges könyvvel jelentkezik.A Váci Egyházmegye nyugalmazott püspöke élete legmeghatározóbb pillanatait, élményeit idézi fel, s közben harminchat barát és tanítvány, ismert és hétköznapi ember róla, neki szóló levelét is tartalmazza a kötet - vallástól, bármiféle hovatartozástól függetlenül, hálából és ajándékul Miklós atyának, aki június 1-jén ünnepli a kerek évfordulót.
Dedikálások, személyes találkozók Beer Miklóssal:
- május 17., 17 óra: Budapest, Ferenciek tere, Szent István Könyvhét
- május 28., 16.30: Nagymaros, plébániakert, köszöntés és hivatalos könyvbemutató (utána, 18.30-kor szentmise)
- június 2., 16 óra: Vác, Lyra Könyvesház
- június 3., 19 óra: Zebegény, plébánia
- június 4., 15 óra: Pilismarót, plébániakert
- június 5., 18 óra: Salgótarján, József Attila Művelődési Központ, Üvegcsarnok
- június 7., 18 óra: Tata, Angyalok és Tündérek Galéria
- június 9., 19 óra: Márianosztra, iskola
- június 16., 16.30: Párkány, könyvtár
Az Egybeszerettél minket című könyv megrendelhető online a lyravac.hu honlapon (külföldre is!), illetve személyesen megvásárolható május 10-től:

Negyedik alkalommal rendezte meg Szent Mihály Intézményfenntartó diákönkormányzati konferenciáját, amelyre ezúttal is sokan jelentkeztek a Váci Egyházmegye által fenntartott iskolákból. Ezúttal a váci Credo-házban látták vendégül a szakmai napon a DÖK-ös diákokat és tanáraikat, ahol Marton Zsolt megyéspüspök is köszöntötte a résztvevőket. A SZEMI híradását osztjuk meg.
Martonvásáron emlékezett meg a KALÁSZ (Katolikus Leánykörök Szövetsége) Egyesület alapításának 90. évfordulójáról április 25-én. Az egész napos rendezvény zárásaként, Jó Pásztor vasárnapjának előestéjén Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) családokért felelős főpásztora mutatott be hálaadó, koncelebrált szentmisét. Bodnár Dániel írását olvashatják.
2026. április 26-án, a húsvéti időszak negyedik vasárnapján ünnepli az egyház a hivatások 63. világnapját. Ezen a kiemelt ünnepen – amelyet a hívők körében Jó Pásztor vasárnapjaként is ismernek – Leó pápa személyes üzenettel fordul a világ felé. A Szentatya gondolatai idén is irányt mutatnak mindazoknak, akik keresik saját útjukat és küldetésüket a közösség szolgálatában.
Magyarországon több tízezer családban nevelkedik sérült gyermek. Ezek a speciális szükségletű családok olykor óriási, legtöbbször láthatatlan terheket cipelnek. Mások számára elképzelhetetlen kihívásokkal szembesülnek, azonban a fogyatékosságra, mint állapotra a lehető legkitartóbb, legodaadóbb és legelfogadóbb szeretettel válaszolnak. A 18 éves autista, középsúlyos értelmi fogyatékos Barnabás és öccse, a súlyos értelmi fogyatékos Domonkos három nem sérült testvérükkel és szüleikkel Budapesten élnek. Édesanyjukkal, Wagner Annával Király Eszter arról beszélgetett, milyen utat jártak be férjével és öt gyermekükkel, illetve hogyan tapasztalják meg Isten gondoskodását a mindennapjaikban.
A nagyhéten a Váci Egyházmegye hat plébániáján - Boldogon, Cegléden, Drégelypalánkon, Dunakeszin, Isaszegen és Rádon is passiójátékot szerveztek és adtak elő a helyi egyházközség tagjai. A szervezők korábban részt vettek azon a kétnapos képzésen, amelyet Meskó Zsolt rendező tartott. A végeredmény magáért beszél, hiszen a lelkigyakorlattal felérő próbák és a hosszú hetekig tartó készülődés közösségteremtő és megtartó erővel bír a résztvevők szerint. A szervezőkkel készített körinterjúnkat olvashatják.2026. április 30. csütörtök
Katalin és Kitti
Miután a húsvéti vacsorán Jézus megmosta tanítványai lábát, így szólt hozzájuk: „Bizony, bizony, mondom nektek: Nem nagyobb a szolga uránál, sem a küldött küldőjénél. Boldogok vagytok, ha ezt megértitek, és...
Összes program »