CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Két mini bölcsődét áldott meg Dabason és Alsónémediben Marton Zsolt váci megyéspüspök május 19-én, melyek a Váci Egyházmegye Szamaritánus Szolgálatának fenntartásában működnek. A Gólyafészek Mini Bölcsőde 14 gyermeket, míg a Napsugár Mini Bölcsőde 32 gyermeket tud fogadni. A rendezvényen részt vett Pálfay Gellért, a Szamaritánus Szolgálat igazgatója, valamint Spanyiel Lili, a bölcsődék vezetője is.„Egyházi fenntartóként fontos feladatnak tartjuk, hogy a felmerülő igényekre megoldást adva, a helyi közösséggel együttműködésben nyújtsuk szolgáltatásainkat” – kezdte meg beszédét Pálfay Gellért igazgató. Mind a dabasi, mind az alsónémedi bölcsőde a helyi önkormányzat tulajdonában áll, a korszerűen felújított intézmények működtetésével a Váci Egyházmegye Szamaritánus Szolgálatát bízták meg. A szolgálat igazgatója azt is elmondta, hogy Dabason már közel tíz éve foglalkoznak kisgyermekek napközi felügyeletével. Kezdetben családi napközit, majd családi bölcsődét, két éve pedig mini bölcsődét működtet a Szolgálat a városban. Az Alsónémediben található Napsugár Mini Bölcsőde egy évvel korábban, 2020-ban nyitott meg. „Tapasztalataink szerint nagyon jó szakmai színvonalon, odaadással és lelkiismeretességgel végzik kollégáink ezekben az intézményekben a munkájukat, nagy köszönet ezért” – fejezte ki háláját Pálfay Gellért igazgató.
Marton Zsolt püspök szándéka, hogy a Szamaritánus Szolgálat intézményeit, azok dolgozóit és használóit meglátogassa és megáldja, így került most sor a bölcsődékre is. A szertartás során Szent Márk evangéliumából hallhattuk azt a részletet, mikor Jézus megfeddi az apostolokat, akik nem akarták a közelébe engedni a gyermekeket. „Az apostolok elcsodálkoztak azon, hogy a mester, a Messiás gyerekekkel akar foglalkozni. Hiszen ő egy komoly ember! Nincs erre ideje – gondolták. Jézus megcáfolja ezeket a feltételezéseket. Számára minden korosztály, minden nemzedék, így a gyerekek is fontosak. És ezzel azt is ki akarja fejezni, hogy számunkra is fontosnak kell lenniük, valamint hangsúlyozza, hogy a gyerekek nevelése kiemelt kérdés, mely a mi felelősségünk” – fejtette ki a főpásztor, aki arról is beszélt, hogy a bölcsőde az édesanyai hivatást egészíti ki. „Ugyanazt persze nem tudja adni a bölcsőde, mint egy édesanya, de részben pótolni tudja a feladatát, és abban is segít, hogy a gyermekeket egész pici koruktól közösségi lényekké neveljék. Amit itt a gyermek kap, az az egész későbbi életére kihatással van. Ha jó hatások érik, és szeretettel formáljuk őket, akkor később bármilyen próbatétel jöhet az életükben, nem kerülnek nagy bajba, mert a gyökereik jók.” A megáldás szertartása után a bölcsődések kézzel készített ajándékával köszönték meg a püspök látogatását.
Videós tudósítás a megáldásról:
Fotó: Hollai Gábor
Először visszautasította a börtönlelkészi állást, mert nem vonzotta ez a terület. Azóta eltelt közel két évtized és még mindig a börtönben szolgál. Azt vallja, ez egy olyan hivatás, amit az ember nem kér, nem keres, viszont ha megkapja, akkor nagyon megszeretheti, mert a szeme előtt válik valóra, hogyan tudnak a bűnösök új életet kezdeni. Ez egy olyan ajándék, ami semmi máshoz sem fogható. Takács Péter állandó diakónussal, börtönlelkésszel Takács Bence beszélgetett a Lélekjelenlét podcast adásában.
Újabb rekordot döntött a felvételizők száma az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) által meghirdetett országos templomi gyűjtés, valamint a Katolikus Karitász adománygyűjtő csatornáin keresztül több mint 133 millió forint támogatás gyűlt össze a kárpátaljai és a háború sújtotta területeken élők javára. Az orosz–ukrán háború negyedik évfordulójához kapcsolódó összefogás eredményeit és a támogatások felhasználásának részleteit 2026. március 23-án mutatták be a Katolikus Karitász országos központjában tartott sajtótájékoztatón.
A katolikus oktatás történelme során újra és újra bizonyította, hogy képes a megújulásra: a hagyományos értékek megtartása mellett válaszokat ad a kor kihívásaira. Intézményeinkben számos kiváló pedagógiai, nevelési és technológiai kezdeményezés születik – sokszor csendben, helyi keretek között, országos láthatóság nélkül.
A krakkói Szent Szaniszló és Szent Vencel-székesegyház Plébánia és a Szent Hedvig királynőről elnevezett iskolák lengyelországi családjának igazgatósága – Magyarország Főkonzulátusával együttműködve – az idei esztendőben is meghirdeti rajzpályázatát lengyel és magyar katolikus, általános iskolák diákjai számára.2026. március 25. szerda
Irén és Irisz
Abban az időben Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy szűzhöz, aki jegyese volt egy férfinak, a Dávid házából való Józsefnek. A szűz neve Mária volt. Az angyal belépett hozzá és így...
Összes program »