CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Vác városa második alkalommal rendezte meg július 29-én a Spartan Race Hungary nevű nemzetközi akadályfutó versenyt, amelynek jótékonysági futamába ezúttal Marton Zsolt püspök is bekapcsolódott.A Spartan 5,5 kilométeres pályáján különböző ügyességi és erőnléti akadályt kell teljesíteni a versenyzőknek. A normál táv mellett volt gyerek futam, sérült gyerekek futama, valamint éjszakai futam és extrém kihívásokat tartogató csapatépítő verseny is. A futóversenyre többezer érdeklődő érkezett a városba.
A Jótékonysági futamra befolyt nevezési díjakat a Baba utcai bölcsőde számára ajánlották fel a szervezők. A több mint kétmillió forint adományt Járja Andrea, a Váci Humán Szolgáltató Központ vezetője vett át. A befolyt összegből fejlesztő eszközöket fognak vásárolni az autizmussal, és a down szindrómával élő gyermekek számára.
A rendezvényen Marton Zsolt váci püspök is részt vett. A jótékonysági futam előtt az alábbi szavakkal köszöntötte a résztvevőket, majd maga is teljesítette az akadálypályát.
„Örülök, hogy a versenyszervezők a jótékonyságra is gondolnak, ami az életünk szerves részévé kell, hogy váljon: mindig meglátni magunk mellett azokat, akik rászorulnak. Most közösen gyakoroljuk ezt a szeretet cselekedetet mindannyian, akik elindulunk a jótékonysági futamon. Így nem csak a sport és a mozgás ad számunkra örömet, hanem az a tudat is, hogy egy nemes célt segíthetünk. A mi adományunk csak egy csepp a tengerben, de ahogy Szent Kalkuttai Teréz anya mondta - ha ez a csepp nem lenne a tengerben, akkor sekélyebb lenne a víz. Így kívánok jó futást mindenkinek!
Fotó: Szervezők
Egy évvel ezelőtt, 2025 húsvétján indult a Váci Egyházmegye Lélekjelenlét podcast csatornája. Az induló műsor első vendége Marton Zsolt megyéspüspök volt, akárcsak most, az első évforduló alkalmából. Mai műsorunk különlegessége, hogy Püspök atya azokra a kérdésekre válaszol, amelyeket a hívek küldtek meg számunkra a facebook posztban szereplő felhívásunkra. A kérdések között a személyes kérdések mellett vannak papi, püspöki hivatásához kapcsolódóak, érkeztek a szentségek kiszolgáltatásával kapcsolatos konkrét kérdések, valamint az Egyházról általában és az aktuális kihívásokról.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Marton Zsolt megyéspüspök a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban mutatta be a nagyszombati húsvéti vigília szertartását, amelyen a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították az asszisztenciát. A főpásztor szentbeszédében a Római levél gondolatait emelte ki a keresztségben új életre támadt emberről hangsúlyossá téve ezúttal a húsvéti szertartásban megújított keresztségi fogadalmakat.
Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, keresztútjának, halálának és temetésének napja. Az Egyház – ősrégi hagyomány alapján – ezen és a következő napon egyáltalán nem mutat be szentmiseáldozatot. Arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be áldozatát a kereszt oltárán. A Jézust jelképző oltár teljesen dísztelen: nincsen rajta sem kereszt, sem terítő, sem gyertya. A nagypénteki szertartást Marton Zsolt megyéspüspök vezette a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az asszisztenciát a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították.2026. április 7. kedd
Herman
Húsvétvasárnap reggel Mária Magdolna könnyezve állt Jézus sírjánál. Amint ott sírdogált, betekintett a sziklasírba, és ahol Jézus holtteste feküdt, két, fehér ruhába öltözött angyalt látott. Ott ültek, az...
Összes program »