CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Véget ért a lisszaboni Ifjúsági Világtalálkozó harmadik és egyben utolsó katekézisnapja. A nap témája az irgalom volt:”Az ő irgalma nemzedékről nemzedékre tart.” (Lk 1,50)A harmadik napot Fábry Kornél atya indította, majd a reggeli imát követően Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek, metropolita, görögkatolikus szerzetes mondott katekézist. Beszéde során felidézte Ferenc pápa szavait, amelyeket áprilisi apostoli látogatása során mondott a Forráspont rendezvényen, Budapesten: “Mit mondott Ferenc pápa, emlékeztek? Ki volt ott? Isten mindig megbocsát. Isten végtelenül irgalmas, és azt lesi, hogy mikor, kinek tud megbocsátani.”
Ezt követően a harmadik magyar katekézis bibliai igéjéhez is kapcsolódott: “Nemzedékről nemzedékre. Mit jelent ez? Tényleg így van? Hogy az Isten irgalma az nemzedékről nemzedékre száll? Az Isten szeret és mindenkinek megbocsát. Felteszem a nagy kérdést: a ti gyermekeitek ezt tudni fogják? Mit teszel azért, hogy a te gyermekeid és unokáid megtudják, hogy az Isten irgalmas? Nektek nem elég csak beszélni: Isten irgalmas. Nektek át kell adni ezt a nagyon fontos üzenetet, hogy az Isten irgalmas, az Isten szeret.”
A püspöki katekézist követően egy veszprémi egyházmegyés fiatal lány tanúságot tett a gyónásban megélt tapasztalatáról. Ezután dicsőítő szentségimádás kezdődött, amelyhez a zenei kíséretet a Boanergész zenekar ifjúsági világtalálkozón résztvevő tagjai biztosították. A szentségimádás alatt közel 30 pap szolgáltatta ki a gyónás szentségét több száz fiatalnak.
A harmadik nap a két korábbi naphoz hasonlóan szentmisével zárult, amelynek főcelebránsa Marton Zsolt váci megyéspüspök volt. A szentbeszédet Böcskei László nagyváradi megyéspüspök mondta. “Kedves fiatalok, sokszor nem is tudjuk elképzelni, hogy mit és ennyit tehetünk azért, hogy ez a világ jobb legyen. Bennetek ott van az erő. Tudatosítsátok magatokban ezt. Ti változtathatjátok meg a világot, és ti gyógyíthatjátok be a világ sebeit. [...]. Kedves fiatal testvéreim, legyetek ti is kapuk. Egy olyan kapu, amelyen sokan átlépnek Isten csodás világába. És legyetek fény, amely felemel, boldogít és gyógyít. Ámen.”
A pénteki délelőttel befejeződtek a magyar nyelvű püspöki katekézisek Portugáliában. A fiatalok szombat délelőtt még összegyűlnek a São Jorge de Arroios templomban Havas Boldogasszony ünnepére, ahol szentmisén vesznek részt, mielőtt útra kelnek az Ifjúsági Világtalálkozót lezáró imavirrasztás és a vasárnap délelőtti pápai szentmise helyszínére a Campo da Graça-ra.
Forrás és fotó: MKPK Ifjúsági Bizottság
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.
Az "Angyalbatyu" egy gondosan összeállított ajándékcsomag, amelyben jó állapotban lévő játékok, apró ajándéktárgyak, édességek és pipere holmik találkoznak személyes üzenettel, jókívánsággal, képeslappal vagy rajzzal.
Sikerek és kudarcok váltakoznak a karitászos munkában, melynek lényege, hogy Krisztus szeretetét vigyék az emberekhez. Nem lehet mindenkinek segíteni, de a sok kisebb-nagyobb segítség mégsincs hiába. A Lélekjelentlét 16. adásában Bogdányi Krisztina, az Alsógödi Katolikus Karitász vezetője mesél a munkájáról, az emberekről, arról, hogy legjobb sok kicsit adni, de azt nagy szeretettel.
Árpád-ház Szent Erzsébet ünnepnapjához közeledve, november 15-én, a Váci Egyházmegyei Karitász három önkéntese részesült Szent Erzsébet-díjban a székesegyházban bemutatott szentmisét követően. A díjakat Marton Zsolt megyéspüspök és Dr. György-Kovács Gábor, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója, állandó diakónus adta át. A szertartást követően a megszentelt Erzsébet-kenyereket is kiosztották, majd eljuttatták a rászorulókhoz.2025. november 25. kedd
Katalin
Abban az időben, amikor némelyek megjegyezték, hogy milyen szép kövekkel és díszes fogadalmi ajándékokkal van díszítve a (jeruzsálemi) templom, Jézus ezt mondta: „Jönnek majd napok, amikor abból, amit most itt láttok, kő...
Összes program »