CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Fél évvel az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartott díszbemutató után a film sugárzása október 1-én 21:00 órától a Duna TV-n, valamint október 3-án 21:00 órától az M5-ön lesz, a Werkfilm bemutatóját pedig szeptember 30-án 9:25-tól a Duna TV-n nézhetik meg az érdeklődők.A film legtöbb jelenetét Vácon forgatták. A váci utcák mellett feltűnik a Fehérek temploma, a Püspöki palota termei és kertje, a Székesegyház altemploma, az Egyházművészeti Gyűjtemény pincéje és a Hétkápolna.
A film producer-rendezője Kiss Stefán Mónika, operatőre Vecsernyés János, vágója Király István, főbb szereplői Trokán Nóra, Reviczky Gábor, Kamarás Iván, Adorjáni Bálint.
*
Jövőre lesz 30. éve, hogy a váci Fehérek templomának felújításakor a munkások egy elfalazott ajtóra és mögötte egy elfelejtett lejáratra bukkantak, amely a templomtorony alatt lévő kriptába vezetett. Itt 265 díszes koporsót találtak. A Memento Mori a koporsókban fekvő múmiák némelyikének elképzelt történetét dolgozza fel tudományos megalapozottságra törekedve, ötvözve a fikciót és a valóságot.
Forrás: Váconline
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
A Magyar Katolikus Egyház 2026-ban is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során.
Nagy elismerésben részesült a Veresegyházi Katolikus Gimnázium (VERKA), ugyanis a Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően hat évre Minősített Tehetséggondozó Műhely címet kapott az intézmény. Ezt az elismerést ünnepélyes keretek között adták át az iskolában!
2026. február 20–22. között két helyszínen, összesen ötvennégy résztvevővel zajlottak le azok az Emmausz kurzusok, amelyek a feltámadt Krisztussal való személyes találkozás élményét voltak hivatottak elmélyíteni. A beszámolók szerint mindkét helyszínen a nyitott szívek, a közös ima és az Ige gyógyító ereje tette felejthetetlenné a hétvégét.2026. március 30. hétfő
Zalán
Hat nappal húsvét előtt Jézus Betániába ment. Itt élt Lázár, akit Jézus feltámasztott a halálból. Vacsorát rendeztek Jézus tiszteletére. Márta felszolgált, Lázár pedig ott ült Jézussal a vendégek között....
Összes program »