CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Szeptember 10-én az ünnepi szentmisén a rákóczifalvai templomot teljesen megtöltötték a hívek, körülbelül 200 résztvevő volt jelen. Meghívott vendégként a közösséggel ünnepeltek a település elöljárói, valamint a felújítási munkát végző vállalkozó cég vezetője: Kovács György. A szentmisét Marton Zsolt megyéspüspök atya celebrálta.A rákóczifalvai templom búcsúi ünnepe idén több szempontból is rendhagyó és kiemelkedő volt számolt be kérésünkre Kómár István plébános atya:
Az idén 130 éves a templomunk, és ezt a kerek évfordulót nagyobb ünnepélyességgel terveztük megünnepelni. Ezért hívtuk meg búcsúi vendégnek Marton Zsolt megyéspüspök atyát.
Ugyancsak az idei év hozta meg azt a rég várt örömet, hogy a már nagyon-nagyon megkopott, omladozó templomhomlokzat felújításra került. A szép új templomkülső megáldását is kértük püspök atyától ezen az ünnepen - korábbi években újult meg a tető és a toronysüveg, nemrég készült el a templom falainak szigetelése, de leglátványosabb a teljes homlokzat megújulása volt ez év elején.
A búcsúra szokás szerint készültünk külsőleg és belsőleg: a takarítás, díszítés, a templom ünnepi ruhába öltöztetése a hívek szép összefogásával valósult meg; lelkileg 2 gyónási alkalom segített a "Szentlélek templomait" megtisztítani a közösségben.
Ugyancsak a különleges búcsú ünnepélyességét emelte, hogy a Szolnoki Jubilate Kórus teljesített énekszolgálatot a szentmisén, valamit előtte a gyülekezés idején.
Természetesen legnagyobb számban rákóczifalvi hívek jelentek meg, de velünk ünnepeltek a moderátori körzet egyházközségeiből érkezett hívek is: Rákócziújfalu, Martfű, Tiszaföldvár, Homok, Csépa, Szelevény, Tiszaug, Tiszasas közösségeinek képviselői, és jöttek az ünnepre Szolnokról, Szandaszőlősről is.
Meghívott vendégként a közösséggel ünnepeltek a település elöljárói: Dr. Túróczi Imre polgármester, Csomán István alpolgármester, Dr. Hovanyecz Virág aljegyző, Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő, valamint a felújítási munkát végző vállalkozó cég vezetője: Kovács György.
A szentmise körmenettel zárult. A templom hordozható Mária szobrával vonultunk ki a téren található Szűzanya szoborhoz, ott egy imát mondott püspök atya, egy éneket zengett az énekkar, és a templomba visszatérve kaptuk püspök atyától a záró áldást.
A több mint két órán át tartó ünneplést szeretetvendégség követte, melyre szép összefogással nagyon sokan hoztak süteményt.
Köszönjük Püspök atyának, és mindenkinek, aki jelenlétével megtisztelt minket, hogy együtt ünnepelhettük az Úr Isten szeretetét égi Édesanyánk szent Nevének napján, a rákóczifalvai templombúcsún.
Fotó: Rákóczifalva Rád Vár/fb
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »