CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Október utolsó hétvégéjén 27. alkalommal tartották meg „Imádság-Tanulás-Találkozás” (ITT) címmel az országos diakónus találkozót, amelyre a magyarországi egyházmegyékben szolgáló diakónusokat várták feleségükkel együtt. A kétnapos programnak, amelyen több mint ötvenen vettek részt, a leányfalusi Szent Gellért lelkigyakorlatos ház adott otthont.Az első este mindig a találkozás örömében telik, amikor a különböző egyházmegyékben szolgálatot teljesítő diakónusok megoszthatják egymással az előző év történéseit és tapasztalatait, ki-ki röviden beszámolhat saját egyházmegyéje helyzetéről. A program kezdeményezője és moderátora Molnár Ferenc, a Kalocsa-Kecskeméti Egyházmegye diakónusa sok év óta.
A pénteki nap szentmisével indult, amelyet Laczkó Mihály atya, a Váci Egyházmegye diakónus referense mutatott be. Ez a nap klasszikus lelkigyakorlatos nap volt, amelynek fókuszában az imádság témája állt. Szabó József diósgyőri plébános három tanítást tartott, amelyet csendek és csoportmunka tett teljessé, ahol ki-ki elmélyíthette a hallottakat és megoszthatta kérdéseit, tapasztalatait a többiekkel.
„Nagyon fontos gondolat volt számomra, hogy minden imádság alapja a dicsőítés, Istent önmagáért dicsőíthetjük és mindig van miért hálát adni. Ebből a hálaadó-dicsőítő imából tudunk igazán erőt meríteni. Alkalom volt arra is, hogy magunk is gyakoroljuk az imának ezt a formáját. Ez adta a nap szívét-lelkét. De beszéltünk természetesen a kérő imáról is és a belső imáról is." – mondta Csillag Péter, aki a Váci Egyházmegye diakónusi tanácsának tagja.
Péntek este az Oltáriszentség jelenlétében bűnbánati liturgiát tartottak, volt gyónási lehetőség a különböző egyházmegyékből érkezett atyáknak köszönhetően.
A péntek esti közösségi este párhuzamosan futott: míg a férfiak szolgálatukkal kapcsolatos tapasztalataikat osztották meg, addig a diakónus feleségeket „hölgy-programra” várták, ahol szintén volt lehetőség lelki élmények megosztására és a közösség örömteli megélésére Völgyesi Krisztina vezetésével.
A szombati napon hagyományosan püspök vendéget fogadnak a diakónusok. Ezúttal az idén márciusban püspökké szentelt Martos Levente Balázs, esztergom-budapesti segédpüspök volt a meghívott, aki megosztotta, számára mit jelentett saját diakónussá, pappá és püspökké szentelése. A baráti párbeszédben a diakónusok maguk is felidézték saját személyes szentelési tapasztalataikat.
A kétnapos programot közös szentmise zárta, amelyet Martos Levente Balázs mutatott be.
Az 1526-os mohácsi csata ötszázadik évfordulója alkalmat ad arra, hogy mérlegeljük a magyar államiság történetének egyik legjelentősebb fordulópontját. A fél évezredes távlat segítségével ma már nemcsak a veszteséget, hanem az akkori események modern Magyarországra gyakorolt hatásait is tisztábban láthatjuk.
A Valentin-nap hetét minden évben a házasság ünnepének szentelik. A kezdeményezés Angliából indult, mára 4 kontinens 21 országába jutott el. Hazánkban 2008 óta rendezik meg a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával, számtalan nagyváros, település, közösség részvételével. A Házasság Hete alkalmából a veresegyházi Szentlélek-templomban szentmisével kezdődött az egyházmegyei programsorozat, amelyet Marton Zsolt megyéspüspök, a MKPK Családügyi Bizottságának elnöke mutatott be.
A betegség egy olyan állapot, ami a testi-lelki törékenységünkkel szembesít bennünket és olykor még a hitünket is próbára teszi. Bálint Brigitta székelyföldi nagycsaládból hozta magával emberszeretetét, hitét, hivatását, és tizennégy éve a segítő szolgálat egyik legnehezebb feladatát végzi minden nap, amikor kórházi ágyak mellett vigasztalja a betegeket, erősíti a lelküket a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban. A Betegek világnapja apropóján lelkigondozásról, gyógyulásról, Isten közelségéről szól a Lélekjelenlét podcast újabb adása.
Öt ország egyházzenei vezetői tartottak konferenciát –Kassán. A szűk körű, magas szakmai szintű megbeszélésen tizenöten voltak jelen, köztük öt püspök. A részt vevő nemzetek legfőbb zenei képviselői egymás segítő támogatásáról és rendszeres együttműködésről állapodtak meg. A házigazda Bernard Bober kassai érsek hangsúlyozta a musica sacra sok évszázados jelentőségét és evangelizációs eredményeit. A Magyar Kurír oldalán megjelent írást adjuk közre.2026. február 16. hétfő
Julianna és Lilla
Egy alkalommal farizeusok mentek Jézushoz, és vitatkozni kezdtek vele. Égi jelet kértek tőle, mert próbára akarták tenni. Ő lelke mélyéből felsóhajtott, és így szólt: „Miért akar jelet ez a nemzedék? Bizony mondom...
Összes program »