CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Érsekvadkert idén ünnepelte fennállásának 800. évfordulóját. Ebből az alkalomból a szintén 800 éves betlehemes-állítás hagyományának tisztelegve kiállítást rendeztek Generál-Bartók Ágnes hitoktató kezdeményezésére és szervezésében.Assisi Szent Ferenc 1223 karácsonyán Greccióban jelképesen berendezett egy betlehemi barlangot: jászolban nyugvó kisdeddel, Szűz Máriával és Szent Józseffel, valamint a hagyomány szerint őket körülvevő pásztorokkal, állatokkal. Az ő nyomában Krisztus születését mind több helységben, templomban kezdték pásztorjátékkal, betlehemi alakokkal és a gyermek Jézussal megszemélyesíteni.
Érsekvadkert idén ünnepelte fennállásának 800. évfordulóját. Mivel a betlehem állítás hagyománya is éppen ebben az évben 800 éves, a plébániai közösség tagjai elhatározták, hogy templomukban betlehem-kiállítást szerveznek. A felhívásra sok szép régi és kevésbé régi, kézműves betlehemet hoztak a hívek, amit az adventi időben lehet megtekinteni az érsekvadkerti Szent András-templomban a szentmisékhez kapcsolódóan. A kiállítást követően a karácsonyi ünnepre a betlehemek visszakerülnek a felajánló családokhoz.
Fotók: Kristók János, Érsekvadkerti plébánia
Tájékoztatjuk kedves híveinket, hogy az idei ünnepi szertartások – az éves liturgikus rendbe illeszkedve – az alábbi menetrend szerint alakulnak. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit a közös imádságra és az ünnepi liturgiákra.
Az ország 14 egyházmegyéjéből érkeztek családreferensek a PüspökVác Rendezvényközpontba az éves családreferens találkozóra március első hétvégéjén. A találkozón, amelyet „A kísérés kultúrája az egyházban” címmel tartottak, a jegyesoktatás, a gyermekvállalás és az aktív idősödés témájára helyezték a hangsúlyt az előadások és a csoportbeszélgetések.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Az idei váci egyházmegyei turisztikai szezon nyitó eseménye volt a váci Nagyboldogasszony-székesegyház toronykilátójában létrejött „Az ég Veled!” című állandó kiállítás megnyitó ünnepsége. A kiállítás a kupola építészeti struktúráját, festészeti bravúrját és a freskókon ábrázolt alakokhoz kapcsolódó érdekességeket dolgozza fel különböző módokon, egyben elhelyezve a váci kupolát a világ jelentős kupolái között.2026. március 20. péntek
Klaudia
A csodálatos kenyérszaporítást követő viták után Jézus Galileában működött. Júdeában nem akart mutatkozni, mert a zsidók az életére törtek. Közeledett a zsidók Sátoros-ünnepe. Miután rokonai...
Összes program »