CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Advent első vasárnapjának előestéjén szentmisét mutatott be Kapás Attila plébános a helyi templomban. Ezen a liturgián azonban a megszokottól eltérően a zenei szolgálatot a Karancs-völgyi Szent Mihály Ifjúsági Kórus nyújtotta, Kovács Kinga hitoktató vezetésével. A gyönyörű, alkalomhoz illő dalokat azonban a szentmise után is hallgathatták még a jelenlévők egy adventi koncert keretében. A tudósítást a Nógrád vármegyei hírportál készítette.A hideg idő ellenére is szép számmal gyűltek össze az etesi, illetve a környékbeli településről érkezők, hogy meghallgathassák a gyerekek csodálatos előadását, ami igazán szívet melengetőre sikeredett a fagyos délutánon.
A liturgia elején Kapás Attila elmondta: ezen a hétvégén zárul az egyházi év, és egy új veszi kezdetét. Az advent egyben bűnbánati időszak is, amelynek színe a lila. Ilyenkor a templomok oltárai is ilyen színbe borulnak, illetve a papok és a ministránsok is lila ruhát öltenek a szentmisék alkalmával. Ez az időszak arra is figyelmeztet bennünket, hogy ha majd igazán szeretnénk megünnepelni a karácsonyt, akkor készen kell állnunk arra, hogy Jézust a szívünkbe fogadjuk, megtisztítsuk a lelkünket, életünket. Fontos, hogy ne csak a házakat dekoráljuk ki kívül-belül, hanem a lelkünket is készítsük fel a Megváltó érkezésre – emelte ki Kapás Attila.
Hozzátette: arra is figyelmeztet továbbá az adventi időszak, hogy Krisztus mindig velünk van, folyamatosan az életünk része akar lenni, hiszen szeret bennünket.
Ezen szavak elhangzása után tovább folytatódott a szentmise, amelynek végén Kovács Kinga is szólt néhány gondolatot az advent fontosságáról, majd ismét a csemeték csodálatos előadásának lehettek szem-, illetve fültanúi a jelenlévők.
Az adventi koncert végén meleg teával vendégelt meg minden résztvevőt a helyi önkormányzat.
A koncertek sorozata azonban ezzel nem ért véget, hiszen december 10-én, vasárnap, a 11 óra 30 perckor kezdődő szentmise után Matúz Csilla orgonaművész, illetve Makainé Simon Katalin szoprán énekes előadását hallgathatják meg a hívők, illetve a zene szerelmesei.
Fotó: Gerhát Karina
Hont vármegyében 1782-ben gyilkosság és emberevés vádjával ítéltek el közel száz cigány embert. Kínvallatással kicsikart vallomásuk alapján negyvenegyet kegyetlen módon kivégeztek. Rájuk emlékeztek a Pest megyei Kemence község határában október 19-én, ahol az egykori kivégzőhelyen emléktáblát áldott meg Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke. A Magyar Kurír írását olvashatják.
Idén októberben huszadik alkalommal rendezték meg azt a világszintű kezdeményezést, amely keretében egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért a világ egységéért és a békéért. A kampány hazánk iskoláiban is elterjedt, és több intézmény vett részt benne, köztük a Szent Mihály Intézményfenntartó (SZEMI) több oktatási intézménye és óvodája. A SZEMI által készített beszámolót közöljük.
Hogyan lehet felkészülni a szülői szerepre? Milyen segítséget adhat egy szülésfelkészítő tanfolyam? A férfiaknak hogyan lehet segíteni a várakozás időszakában? A szülővé válásról fogunk beszélgetni, többek között arról, hogy a szülői szerepre való felkészülés, a gyermek születése, majd a gyermekágyi időszak hogyan formálja az újdonsült édesanyát, édesapát, és hogy milyen segítséget kaphat egy pár a szülővé válás lelki útján. Király Eszter vendége Kosztolányi Anna Róza, szülésznő, bába, gyermekágyas segítő, aki szülésfelkészítő tanfolyamot, sőt újdonsült szülőknek szóló csoportokat is vezet.
Október 16-18. között tartották meg a 30. jubileumi Családkongresszust a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családbizottsága szervezésében „Reményünk a család – a mi ünnepe az én világában” címmel. A PüspökVác Látogató- és Rendezvényközpontban tartott eseményen Vácon az egyházmegyék családreferensei, papok és világiak, különböző korú házaspárok vettek részt, akik elkötelezett segítői a családpasztorációnak. Az előadások visszatekintettek a 30 év alatt megtett útra és a családok támogatására életre hívott jelenlegi jó gyakorlatokat mutattak be.2025. október 25. szombat
Bianka és Blanka
Abban az időben odajött Jézushoz néhány ember, s azokról a galileaiakról hozott hírt, akiknek vérét Pilátus az áldozat vérével vegyítette. Erre Jézus megjegyezte: „Azt hiszitek, hogy ezek a galileaiak bűnösebbek voltak,...
Összes program »