CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Szentmisét celebrált Marton Zsolt váci megyéspüspök 2023. december 11-én a Váci Fegyház és Börtön kápolnájában. A szentmisére az elmúlt évhez hasonlóan hagyományteremtő jelleggel az adventi időszak alkalmából került sor. A szentmisén Tóth László állandó diakónus, budapesti börtönlelkész és Szabad Attila állandó diakónus, püspöki szertartó szolgált.Az adventi időszakban az emberek szíve várakozással telik meg. A legszebb ünnepünk előtti lelkes készülődés természetesen a büntetés-végrehajtási intézetekben is jelen van. Az irodákban, részlegeken megjelennek az ünnepi díszbe öltöztetett fenyők, készül a karácsonyi menü és a bejgli sem maradhat el. A kápolnában megtartott szentmise a készülődés kiemelkedő eseménye volt, a résztvevők meghallgathatták Püspök úr szavait az ünnep jelentőségéről, a hozzá kapcsolódó érzelmekről és a mindent átjáró reményről. A szentmise előtt, a szent gyónás lehetősége is biztosított volt a résztvevők számára A megjelenteket üdvözölve Püspök úr kiemelte, hogy az adventi koszorún két gyertya ég, és ő már második alkalommal misézik az intézetben, mely nagy örömmel tölti el. Prédikációjában Lukács evangéliuma 5,17-26 alapján magyarázta az advent lényegét: Az advent az az ünnep, amely megmozgat és megerősít mindenkit. Hiszen a fény az, ami minden kicsit helyet ki tud tölteni közöttünk és a szívünkben. Püspök úr a békeszertartás alatt minden jelenlévőt kézfogással köszöntött.
A misén negyvennégy fogvatartott és harminc kolléga vett részt. A vallási körletrészen elhelyezett fogvatartottak az alkalom részeként dalokat adtak elő a mise elején és végén. A megjelent fogvatartottak ajándékkal is készültek, Püspök úr könyveket vehetett át tőlük, melyek a megtért, a megváltozott fogvatartottak életét mutatják be.
Az intézet parancsnokának és a Váci Egyházmegye püspökének célja, hogy a Váci Fegyház és Börtönben a püspöki szentmise hagyománnyá váljon az adventi időszakban.
Forrás és képek: https://bv.gov.hu/
Úrnapja alkalmából Marton Zsolt váci püspök ünnepi szentmisét mutatott be a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. A főpásztor szentbeszédében hangsúlyozta, hogy az Eucharisztia a katolikus hit központja, amelyben Jézus Krisztus valóságosan jelen van, és amely táplálja a hívők lelki életét. Arra buzdított, hogy az örömhír tanúságtevői legyünk, életünk középpontjába helyezzük Krisztust, és váltsuk életté az evangélium üzenetét.
A Katolikus Karitász adománygyűjtést indít a Fülöp-szigeteken történt pusztító földrengés áldozatainak és károsultjainak megsegítésére. 2026. június 8-án 7,8-as erősségű földrengés rázta meg Mindanao déli részét. A rengés több településen rendkívül erős intenzitású földmozgást okozott, a hatóságok pedig cunamiriadót rendeltek el, amely miatt kilenc tartomány part menti közösségeit evakuálták. A Katolikus Karitász felhívását közöljük.
A Katolikus Karitász – Caritas Hungarica országos zarándoklatot tartott munkatársainak és önkénteseinek 2026. május 30-án Bodajkon, a segélyszervezet alapításának 95., újjáalakulásának 35. évfordulója alkalmából. A Váci Egyházmegyei Karitász 22 tagja vett részt a szentmisén, négyen pedig Fehérvárcsurgótól Bodajkig zarándokoltak. A jubileumi találkozón közel 800-an vettek részt. A Katolikus Karitász sajtóanyagát szerkesztve olvashatják.
Magyarországon sokszor egyedülálló, a 21. századi oktatás szükségleteire válaszoló szakirányú továbbképzéseket hirdet az Apor Vilmos Katolikus Főiskola. A két-négy féléves képzések hallgatói olyan területekről szerezhetnek speciális tudást, mint a neurodiverzitás-specifikus fejlesztőpedagógia, a drámajáték, a biblioterápia vagy az értelemközpontú személyiségfejlesztés. A képzésekre június 30-ig várják a jelentkezőket.
Különleges módon ünnepelte az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola tizenötödik születésnapját. Uzsalyné dr. Pécsi Ritától, az Organikus Pedagógia Egyesület elnökétől vehette át az intézmény igazgatónője, Pozsár Andrea az Organikus Nevelési Intézmény címet. A Szent Mihály Intézményfenntartó cikkét olvashatják.2026. június 13. szombat
Anett és Antal
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: „Hallottátok, hogy ezt is mondták a régieknek: „Hamisan ne esküdj, és tartsd meg az Úrnak tett esküdet!” Én pedig azt mondom nektek: Egyáltalán ne esküdjetek! Sem az...
Összes program »