CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Május 1-jén, Szent József, a munkás ünnepén Drégelypalánkon, az Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban felidézték a mártír politikus alakját, munkásságát és szenvedéseit, imádkoztak mielőbbi boldoggá avatásáért. Az eseményt a Magyar Katolikus Rádió is közvetítette. Gréczi László beszámolóját szerkesztve közöljük.Máthé György esperes volt a szentmise főcelebránsa, aki szívén viseli a mártír politikus boldoggá avatásának ügyét. Vele koncelebrált Vagyóczky József nyugalmazott esperes, aki idős kora ellenére is négy éve részt vesz a boldoggá avatásért bemutatott szentmiséken, és Tóth Ferenc rétsági plébános.
A rendezvény szervezésében közreműködött Molnár Imre történész, Dávid Zsuzsanna festőművész, Lencsés Zsolt freskófestő-restaurátor; valamint jelen volt Rigó Dávid polgármester is.
A szentmisét zenés műsor követte, amelynek kezdetén a műsorvezető köszöntötte a 20 éve alakult Magyar Katolikus Rádiót, amelynek képviseletében Kékesi Enikő főmunkatárs tudósított az eseményről.
Hrubik Béla publicista elmondta Dávid Zsuzsanna Esterházy János-imáját, és beszámolt a mártír politikussal kapcsolatos eseményekről, szobor- és emléktábla-avatásról. Lőrincz Aranka Sarolta egy gyönyörű Mária-énekkel örvendeztette meg a jelenlévőket, lánya, Gabriella pedig egy Luspay Kálmán-szerzeményt, a Magyarország Pátrónája című dalt énekelte el. Híves István, az ipolybalogi művészeti alapiskola igazgatója szolgált zenével.
A műsorvezető külön köszöntötte a népviseletben éneklő Haraszti-ikreket, akik a 2015-ös Fölszállott a páva tehetségkutató verseny győztesei voltak, és akik május 5-én ünnepelték 18. születésnapjukat. Mielőtt a közreműködők közösen elénekelték a palóc himnuszt, a közelgő anyák napja alkalmából Haraszti Julcsi és Marcsi egy-egy szál fehér rózsával köszöntötték édesanyjukat, Tímeát, aki tíz gyermeknek adott életet.
Forrás: Árpád-házi Szent Erzsébet Plébánia
Fotó: Dávid Zsuzsanna
Magyar Kurír
Negyedik alkalommal szervezett alkotótábort a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény, amelynek ezúttal is Marosi Eszter építész volt a szakmai vezetője. Az ötnapos tábor, amelyen huszonöt gyerek vett részt Vácról és környékről, valamint Budapestről, július 3-án pénteken minikiállítással zárult, ahol a szülők is megcsodálhatták a gyerekek alkotásait.
A nyári szünidő kezdetén idén is szervezett gyerektábort a Váci Egyházmegyei Karitász. A helyi karitász csoportok ajánlásával Vácról, Karancsságból, Nagyorosziból, Veresegyházról érkezett a huszonöt, nyolc és tizenhat év közötti gyerek. A váci táboron kívül további 15 plébánia szervezett karitász tábort az egyházmegye területén.
Minden évben Sarlós Boldogasszony ünnepén tartják Mátraverebély-Szentkúton az együttjárók, jegyesek, fiatal házasok és gyermekre vágyók zarándoklatát. A búcsúi ünnepi szentmisét ebben az évben Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatta be, a szertartás végén megáldotta a jelenlévő párokat és családokat.
A téma, melyet XIV. Leó pápa a nagyszülők és idősek hatodik világnapjára választott – „Én sosem feledkezem meg rólad” (vö. Iz 49,15) –, arra hív bennünket, hogy Isten hűséges szeretetében ismerjük fel a legmélyebb választ arra a magányra és elfeledettségre, amely nagyon sok idős ember életében jelen van. Ez a vigasztaló és reményt adó üzenet így hangzik: az Úr ismeri minden ember arcát, senkiről sem feledkezik meg, és szeretete sosem fogyatkozik meg, az öregkor elesettségében sem.2026. július 10. péntek
Amália
Abban az időben Jézus így tanította apostolait: Íme, úgy küldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé. Legyetek tehát okosak, mint a kígyók, és egyszerűek, mint a galambok! Legyetek óvatosak az emberekkel szemben, mert...
Összes program »