CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Gáspár István plébános szolgálata alatt és Vidra Sándor egyházgondnok előkészítő munkájának köszönhetően április 20-án került sor a szolnoki Belvárosi Szentháromság Templom toronysisakjának leemelésére.2023-ban megállapodás született egy helyi tervezőirodával, a Te-Plan Kft-vel és Vidra Tamás mérnöki munkájának köszönhetően elindulhatott a torony pontos felmérése, a gerendák állapotának ellenőrzése, a sisak leemelésének és az ideiglenes tetőszerkezet kivitelezésének az előkészítése.
Áprilisban egy daru leemelte a toronysisakot, amelynek különlegessége, hogy a 1848-49-es forradalom és szabadságharcban belövéseket kapott, minderről a benne található ólomgolyók tanúskodnak. A sisak leemelésének költségeiből a Váci Egyházmegye 7 millió forintot vállalt, Szolnok Önkormányzata pedig 10 millió forinttal járult hozzá a munkálatokhoz.
A torony felújításával párhuzamosan zajlik a rendháztető felújítása is, amelyen jelenleg 12 gyergyószentmiklósi ács dolgozik, hogy a korábbi tetőléceket a tető súlyának megfelelő vastagabb lécekre cserélje, biztosítva így a rendház időtálló tetőszerkezetét. A munkálatokhoz 4,5 millió forintot a Váci Egyházmegye vissza nem térítendő támogatásként adott, illetve 4,5 millió forint kamatmentes hitelt is folyósított az egyházközségnek, amelyet 3 év alatt kell visszafizetniük.
Fotó: Szolnoki Plébánia Facebook oldala
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »