» HÍREINK »
A program 10 órakor pünkösdi szentmisével kezdődött, melyet Gáspár István plébános celebrált. Az ünnepi szentmisét követően, több mint száz család gyűlt össze a templom előtti téren, hogy áldást kérjen járművére. A járművek között akadt kerékpár, motor, babakocsi, roller és autó. Ezután Jámbor Csaba a Damjanich János Múzeum munkatársa megtartotta történelmi előadását, melyet érdeklődve hallgattak az összegyűltek. Az előadás alatt a kisebbeket kézműves foglalkozás, rendőrautó és rendőrmotor bemutató várta.
Majd sorkerült a „Templomunk 270. születésnapja” című rajzpályázat eredményhírdetésére. Az ebédet követően Heiczinger Miklós Mika, Liszt Ferenc- és Kossuth díjas zenész megtartotta hangszer bemutatóját.
Az esemény délutánján ugróvárazás, íjászkodás mellett, foci és tollaslabdázás színesítette a rendezvényt. A Tiszamenti Nagyboldogasszony Közösség fiataljai és a cserkészek is bemutatkoztak és jelenlétükkel még tartalmasabbá varázsolták az ünnepet. Minden korosztály talált a maga számára kikapcsolódást a hétfői verőfényes napsütésben.
A templom közel 300 éve alatt Szolnok eseményekben bővelkedő, fordulatos történetének volt tanúja. 1718-ban állandó kápolnát építettek a ma is álló templom szentélye területén, majd ehhez a kápolnához 10 év alatt kolostor épült, Giovanni Battista Carlone tervei alapján. A templomhajó építése 1736-ban kezdődött és 1748-ban elkészült. A templom 1754-re készült el, majd három évre rá a torony harangjait is elhelyezték az épületben. A sekrestye 1819 körül készült el, a szentély déli falához csatlakoztatva. A templombelső kincsei: az 1758-as szószék Konti Lipót Vilmos műhelyéből való és a hat mellékoltár a város tehetős polgárai és céhei jóvoltából készültek el.
A közelmúlt kisebb-nagyobb átalakításai közül kiemelkedik a templomszentély az új liturgia szerinti átrendezése, mely Dragonits Márta terve alapján 2002-ben valósult meg. A főbejáratot és a refektórium (rendház ebédlője) barokk ajtaját 2000-ben restaurálták, majd 2005-ben a homlokzat felújítást követően megújult a belső kolostorkert. 2014-től a rendház a Váci Egyházmegyéhez tartozik, előtte az 1992-es tulajdonjog lemondásáig a Ferences Rend gyakorolta a tulajdonjogokat és viselte a kötelezettségeket.
A toronysisak és a rendháztető felújítási munkálatai 2024 tavaszán kezdődtek. További tervek között szerepel a templomkertben a jelenlegi „csónakház” közösségi házzá történő átalakítása, majd a rendház belső ablakainak cseréje és a belső homlokzat rendbehozatala.
2024. december 11. szerda
Árpád
Abban az időben Jézus így szólt az őt követő emberekhez: „Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik fáradtak vagytok, és terhek alatt görnyedtek: én felüdítelek titeket! Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert...