CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Második alkalommal szervezte meg a MotiVÁCió Mentálhigiénés Műhely a családi pikniket mindazoknak, akik érdeklődnek a képzések, önismereti programok és egyéb, a központ által nyújtott mentálhigiénés szolgáltatások iránt és szeretettek volna bepillantást nyerni a Műhely működésébe. A gyerekeket kézművesfoglalkozás és játékok várták.A MotiVÁCió Mentálhigiénés Műhely idén második alkalommal rendezte meg „Családi önismereti piknik” néven azt az egésznapos programot, amelyre mindazokat várták, akik önmaguk és családjuk lelki egészségéért tenni szeretnének. A nap során a Műhely által nyújtott szolgáltatásokkal lehetett ismerkedni, valamint beszélgetni a csoportvezetőkkel, mentálos szakemberekkel és természetesen egymással.
A résztvevők betekintést nyertek a bibliodráma módszerébe, a női és férfi önismereti csoportmunkába. Konzultálhattak többek között a „Szülő lettem! Hogyan éljem túl?” nevű csoport vezetőjével Kosztolányi Anna Rózával, aki hasznos tanácsokkal tud szolgálni az első gyermeket nevelő fiatal családok számára. Szintén jelen volt Babai-Szénégető Adrienn, aki gyászterapeutaként tudja segíteni mindazokat, akik veszteséget éltek át családjukban.
A délután folyamán Dr. Elekes Györgyi az Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) tanára, és Burai Csaba a ráckeresztúri Drogterápiás Otthon munkatársa drogprevenciós beszélgetést tartottak azok számára, akik a serdülőkori drogfogyasztással és egyéb függőségekkel kapcsolatos veszélyekről és ezek kezelésére, vagy az ezekkel összefüggő, családban felmerülő nevelési helyzetekről érdeklődtek. A nap programját az Apor Impro Társulat érzelmeket kifejező előadása zárta.
A családi nap keretében zárult többek között a Váci Egyházmegye CsaládKözpont által szervezett családcsoport vezető képzés második sorozata. Ebben olyan házaspárok vettek részt, akik plébániai szinten már vezetnek családcsoportot vagy szeretnének ilyet indítani. A képzés egy hétvégi önismereti modulból állt, majd 5 hónapon keresztül havonta egy estét töltöttek együtt a résztvevő házaspárok, akik a családi élethez kapcsolódó témákban egy-egy foglalkozást vezettek le, amelyet utána közösen értékeltek módszertani szempontból. A képzést Páll Melinda a CsaládKözpont munkatársa és Nagy Zsolt mentálhigiénés szakember vezették. Hasonló képzés ősszel Szolnokon indul majd, amire plébánosi ajánlással lehet jelentkezni.
Az önismereti piknik az AVKF „Mentálhigiénés tréningsorozat és képzésfejlesztés” programjának támogatásával, a főiskola és a fenntartó Váci Egyházmegye szakembereinek bevonásával, a MotiVÁCió Mentálhigiénés Műhely keretei között valósulhatott meg.
A Műhely küldetése a lelki egészség támogatása egyéni, pár- és családterápiás, illetve csoportos formában. Szakemberei életútbeli elakadások, krízisek esetén, munkahelyi, családi, párkapcsolati nehézségekben, gyász- és veszteségfeldolgozás kapcsán tudnak segíteni, valamint olyan esetekben, amikor megküzdési nehézségek, illetve önismereti kérdések merülnek fel. A Váci Egyházmegyében és Vác város térségében élők számára nyújtanak elsősorban a lelki egészség megőrzését támogató mentálhigiénés- és közösségfejlesztő tréningeket.
2024 őszén az alábbi csoportok indulnak újra, amelyre várják a jelentkezőket:
További információ a programokról, tanácsadási lehetőségekről és a támogatott részvétel lehetőségéről: https://felnottkepzes.vacem.hu/tanacsadas/
Hogyan teljesedhet be igazán egy házasság, hogyan teljesülhetnek azok az ígéretek, amiket egy pár egymásnak, Isten színe előtt az oltárnál megfogad. Menthető-e minden kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan? Hogyan lehet visszatalálni egymáshoz akkor, amikor nagyon távolra sodródtunk? Nem szokványos Rózsa Mariann és Rózsa Attila története, négyszer mondták ki az igent egymásnak. A Lélekjelenlét 32. ádásában velük beszélgetett Király Eszter.
A váci Szent Hedvig Idősek Otthonában július 21-én ünnepeltük névadónk, és egyben a Dunakanyar védőszentje, az Anjou-királylány, Szent Hedvig emléknapját. Az intézmény lakói és dolgozói ünnepi szentmisével, valamint színes programokkal emlékeztek meg a szentről, akinek gondoskodó szeretete mindmáig példaként szolgál otthonunk mindennapjaiban. A Szamaritánus Szolgálat beszámolóját szerkesztve adjuk közre.
Száz évvel a tervezés megkezdése után újra régi fényében ragyog a gyömrői egykori Kultúrház, a mai Prause József Közösségi Ház. A Váci Egyházmegye és a helyi közösség összefogásával megújult épület mostantól méltó otthont nyújt a 2025-ben indult, felmenő rendszerben bővülő katolikus iskolának. Bajnóczy-Kovács Edina szülő beszámolóját szerkesztve közöljük.
Az óvodapedagógus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA-szakon is rekordot döntött a leendő elsőévesek száma.2026. július 29. szerda
Flóra és Márta
Abban az időben: A zsidók közül sokan jöttek Máriához és Mártához, hogy vigasztalják őket testvérük miatt. Amint Márta meghallotta, hogy Jézus jön, eléje sietett, míg Mária otthon maradt. Márta így szólt...
Összes program »