CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Elhunyt paptestvérünkért az engesztelő szentmiseáldozatot 2024. június 26-án, 10:00 órakor mutatjuk be a Hatvan-Belvárosi Szent Adalbert Plébániatemplomban, majd a Hatvan-Belvárosi temetőben helyezzük örök nyugalomra.A Váci Egyházmegye és a rokonság fájó szívvel,
de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy szeretett paptestvérünk
GESZTESI IMRE
nyugalmazott plébános 2024. június 15-én, életének 90., papságának 65. évében szentségekkel megerősítve hazatért az Úrhoz.
Elhunyt paptestvérünkért az engesztelő szentmiseáldozatot 2024. június 26-án, 10:00 órakor mutatjuk be a Hatvan-Belvárosi Szent Adalbert Plébániatemplomban (3000 Hatvan, Kossuth tér 6.), majd a Hatvan-Belvárosi temetőben helyezzük örök nyugalomra.
Paptestvérünk 1935. május 23-án született Zentán és 1959. június 21-én Vácon szentelték pappá.
Káplán-hitoktató volt Pécelen 1959-1960, Hetényegyházán 1960-1963, Csongrád-Főplébánián 1963-1964, Tiszakécskén 1964-1968, Turán 1968-1969, Cegléd-Óplébánián 1969-1972, Újpest-Megyeren 1972-1973 és Nagykőrösön 1973-1976 között.
Kisegítő lelkészként szolgált Hatvan-Belvárosban 1979-2012 között.
1987-től püspöki tanácsos volt.
2012-ben vonult nyugdíjba.
Betegsége súlyos keresztként nehezedett vállára, melyet haláláig keresztény lelkülettel viselt.
Hűséges papi életéért Krisztus, az Örök Főpap adjon jutalmat az atyai ház örömében!
R.I.P.
Hogyan teljesedhet be igazán egy házasság, hogyan teljesülhetnek azok az ígéretek, amiket egy pár egymásnak, Isten színe előtt az oltárnál megfogad. Menthető-e minden kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan? Hogyan lehet visszatalálni egymáshoz akkor, amikor nagyon távolra sodródtunk? Nem szokványos Rózsa Mariann és Rózsa Attila története, négyszer mondták ki az igent egymásnak. A Lélekjelenlét 32. ádásában velük beszélgetett Király Eszter.
A váci Szent Hedvig Idősek Otthonában július 21-én ünnepeltük névadónk, és egyben a Dunakanyar védőszentje, az Anjou-királylány, Szent Hedvig emléknapját. Az intézmény lakói és dolgozói ünnepi szentmisével, valamint színes programokkal emlékeztek meg a szentről, akinek gondoskodó szeretete mindmáig példaként szolgál otthonunk mindennapjaiban. A Szamaritánus Szolgálat beszámolóját szerkesztve adjuk közre.
Száz évvel a tervezés megkezdése után újra régi fényében ragyog a gyömrői egykori Kultúrház, a mai Prause József Közösségi Ház. A Váci Egyházmegye és a helyi közösség összefogásával megújult épület mostantól méltó otthont nyújt a 2025-ben indult, felmenő rendszerben bővülő katolikus iskolának. Bajnóczy-Kovács Edina szülő beszámolóját szerkesztve közöljük.
Az óvodapedagógus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA-szakon is rekordot döntött a leendő elsőévesek száma.2026. július 29. szerda
Flóra és Márta
Abban az időben: A zsidók közül sokan jöttek Máriához és Mártához, hogy vigasztalják őket testvérük miatt. Amint Márta meghallotta, hogy Jézus jön, eléje sietett, míg Mária otthon maradt. Márta így szólt...
Összes program »