CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A felvidéki Fülekkovácsi évek óta testvéri kapcsolatot ápol a Váci Egyházmegyéhez tartozó Ságújfalu településével. A ságújfalui Egyházközség egyháztanácsa és a Jeruzsálemi Szent György Lovagrend jóvoltából június 23-án, vasárnap Szent László ereklye érkezett a felvidéki településre, ahol ünnepi szentmisével és körmenettel emlékeztek meg szent királyunkról.Június 23-án, vasárnap 11.45-kor kezdődött a Felvidéken, a Salgótarjántól nem messze található Fülekkovácsiban az ünnepi szentmise Szent László tiszteletére. Ságújfalu Egyházközség egyháztanácsa és a Jeruzsálemi Szent György Lovagrend három tiszteletreméltó képviselője - köztük Kovács Gábor prior - indultunk útnak felvidéki testvér-településünkre, hogy magunkkal vigyük az ünnepre a legméltóbb ajándékot, Szent László királyunk csontereklyéjét, ereklyetartóba foglalva. Fülekkovácsi és Ságújfalu egyházközségek között a testvéri kapcsolat a Szent László évben, 2017. május 7-én kezdődött, amikor kölcsönös, Mátraverebély Szentkúti ismeretség után - a földrajzi közelségnek köszönhetően is - évente több alkalommal meglátogatjuk egymást és a későbbi években sor került a testvér-települési megállapodás megkötésére is a két település önkormányzata között.
Örömünkre és megnyugvásunkra szolgál, hogy az Isten bajnoka, a rendíthetetlen hitű Árpád-házi király, Szent László őrködik egymás iránti tiszteletünk, összetartozásunk felett. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Kapás Attila atyánk volt, aki megemlékezett nagy szentünk személyiségéről, történelmi és erkölcsi hagyatékáról, amely el nem múló érték mai korunkban is. Szent királyunk csontereklyéjét - amely a néhai dr. Tóthpál Tamás prior úr hagyatékát képezte - a fülekkovácsi közösség javára Vitéz Lovag Kovács Gábor úr adta át, szeretetteljes szavak kíséretében. A szentmise idejére az oltárra helyezték Szent István, Szent Imre és Boldog Gizella közös ereklyetartóba foglalt csontereklyéit is.
Az ünnepi körmenet előtt gregorián dallamok töltötték be a kicsi, családias templomot: dr. Kökény István, a lovagrend tagja és képviselője középkori himnuszt énekelt szent királyunkról. A körmenetben elkísértük az Oltáriszentségben jelen lévő Urunkat, Jézust és a lovagrend képviselői végtelen tisztelettel hordozták előttünk a két ereklyét is. A szentmise végén ünnepi áldásban részesültünk, és az együtt ünneplő közösség tagjai négyszáz éves szokás szerint megérinthettük László királyunk ereklyéjét. Az örömöt, az együtt ünneplést méltón mutatják be az elkészült fotók, amelyek ságújfalui világi elnökünk, Dénes László munkái.
Szent László király, könyörögj érettünk, Szent László király, védelmezz bennünket, Szent László király, oltalmazd meg minden történelmi időben hazánkat, a Boldogságos Szűz Mária országát! Ámen.
Az ünnepségről készült videós felvételt ide kattintva tekinthetik meg!
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »