CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Június 23-án, vasárnap hívek sokasága gyűlt össze, hogy együtt ünnepeljék Lédeczi Dénes atyával pappá szentelésének 25. évfordulóját. A szentmisén jelen volt Marton Zsolt váci megyéspüspök is.Lélekemelő ünnepségnek, a templom plébánosának, Lédeczi Dénes esperes atyának huszonöt éves papi szolgálati ezüstmiséjének színtere volt június 23-án, vasárnap délután öt órakor a Szent József templom. Az épületet a szentmiséken egyébként is nagy számban látogató hívőkhöz képest a mostani alkalmon akkora tömeg érkezett a szertartásra, hogy jó részük csak a templomkertben, a szabadban tudta figyelemmel követni az eseményeket.
A főbejáraton át ministránsok kíséretében érkező ezüstmisés atyát Marton Zsolt váci megyéspüspök és dr. Kuminetz Géza, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora, továbbá dr. Gruber László, a szentesi Szent Anna templom plébánosa várta az oltárnál, ahol őt a püspök rövid beszédben köszöntötte. Mint elmondta, Dénes atyával jelentős múltra, 1992-ig tekint vissza a kapcsolatuk, amikor még mindketten világi hallgatóként, a teológián hittantanár szakon kezdték tanulmányaikat a Veszprémi Érseki Főiskolán. Innen ívelt pályájuk a papi hivatásig. Dénes atya 1999-es felszentelését követően Salgótarjánban és Karancskesziben káplánként, Csépán és Szelevényen, Pilisen és Dánszentmiklóson plébánosként szolgált. Később, 2019-ben vette át jelenlegi szolgálati helyét a szolnoki Jézus Szíve plébánián, a következő évben Tószegen és Tiszavárkonyban lett moderátor, 2020. július 1-től Szolnok kerületi esperese, 2022. július 1-től pedig Szolnok-Szandaszőlős plébániai kormányzója. Itthoni szolgálatát megszakítva közben többször vett és vesz részt a külföldön élő magyar közösségek lelki gondozásában is.
Az ünnepeltet a plébánia híveinek nevében Nagy Mária, a közösség tagja méltatta. A szentmise áldozatot az ünnepelt, Lédeczi Dénes atya mutatta be, melynek végén külön megáldotta a főpásztort és az oltárnál segédkezőket, végül a megjelent hívek közösségét is. A szentmise végén a plébánia közössége nevében Barabás László és Hegedűsné dr. Varga Emília, az egyháztanács tagjai nyújtották át az atyának egy virágcsokor mellett a hívek ajándékát, egy szép kivitelű miseruhát. A mindvégig emelkedett hangulatú ünnepség lezárásaként a templomkertbe a plébánia közössége agapéra, szeretet-vendéglátásra hívta a megjelenteket.
Szöveg és kép forrása: szoljon.hu
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 24. szerda
Iván
Amikor elérkezett Erzsébet szülésének ideje, fiúgyermeket szült. Szomszédai és rokonai meghallották, hogy milyen irgalmas volt hozzá az Úr, és együtt örült vele mindenki. A nyolcadik napon jöttek, hogy körülmetéljék...
Összes program »