CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Június 23-án, vasárnap hívek sokasága gyűlt össze, hogy együtt ünnepeljék Lédeczi Dénes atyával pappá szentelésének 25. évfordulóját. A szentmisén jelen volt Marton Zsolt váci megyéspüspök is.Lélekemelő ünnepségnek, a templom plébánosának, Lédeczi Dénes esperes atyának huszonöt éves papi szolgálati ezüstmiséjének színtere volt június 23-án, vasárnap délután öt órakor a Szent József templom. Az épületet a szentmiséken egyébként is nagy számban látogató hívőkhöz képest a mostani alkalmon akkora tömeg érkezett a szertartásra, hogy jó részük csak a templomkertben, a szabadban tudta figyelemmel követni az eseményeket.
A főbejáraton át ministránsok kíséretében érkező ezüstmisés atyát Marton Zsolt váci megyéspüspök és dr. Kuminetz Géza, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora, továbbá dr. Gruber László, a szentesi Szent Anna templom plébánosa várta az oltárnál, ahol őt a püspök rövid beszédben köszöntötte. Mint elmondta, Dénes atyával jelentős múltra, 1992-ig tekint vissza a kapcsolatuk, amikor még mindketten világi hallgatóként, a teológián hittantanár szakon kezdték tanulmányaikat a Veszprémi Érseki Főiskolán. Innen ívelt pályájuk a papi hivatásig. Dénes atya 1999-es felszentelését követően Salgótarjánban és Karancskesziben káplánként, Csépán és Szelevényen, Pilisen és Dánszentmiklóson plébánosként szolgált. Később, 2019-ben vette át jelenlegi szolgálati helyét a szolnoki Jézus Szíve plébánián, a következő évben Tószegen és Tiszavárkonyban lett moderátor, 2020. július 1-től Szolnok kerületi esperese, 2022. július 1-től pedig Szolnok-Szandaszőlős plébániai kormányzója. Itthoni szolgálatát megszakítva közben többször vett és vesz részt a külföldön élő magyar közösségek lelki gondozásában is.
Az ünnepeltet a plébánia híveinek nevében Nagy Mária, a közösség tagja méltatta. A szentmise áldozatot az ünnepelt, Lédeczi Dénes atya mutatta be, melynek végén külön megáldotta a főpásztort és az oltárnál segédkezőket, végül a megjelent hívek közösségét is. A szentmise végén a plébánia közössége nevében Barabás László és Hegedűsné dr. Varga Emília, az egyháztanács tagjai nyújtották át az atyának egy virágcsokor mellett a hívek ajándékát, egy szép kivitelű miseruhát. A mindvégig emelkedett hangulatú ünnepség lezárásaként a templomkertbe a plébánia közössége agapéra, szeretet-vendéglátásra hívta a megjelenteket.
Szöveg és kép forrása: szoljon.hu
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »