CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A nyári tábor mindig különleges esemény a gyerekek életében, hiszen ilyenkor lehetőségük van kiszakadni a mindennapi rutinból, új barátokat szerezni, és számtalan izgalmas kalandban részt venni. Július elején a Váci Egyházmegyei Karitász a Karancsságból és a környékbeli településekről érkező gyerekeknek szervezett tábort, melynek része volt egy találkozó Marton Zsolt püspökkel is. Az alábbiakban Bakos-Pós Emőke tudósítását tesszük közzé.A szervezők idén is mindent megtettek annak érdekében, hogy a gyerekek a lehető legjobban érezzék magukat, így erre az alkalomra is sokféle változatos programmal készültek. A gyerekek kíváncsian várták, milyen kalandokban lesz részük az elkövetkezendő napokban. Több gyermek már visszatérő vendég a Váci Egyházmegye Karitász táborában, így ők már ismerősként üdvözölték egymást, de a többiek is hamar beilleszkedtek a tábori élet forgatagába.
A Vácon töltött a pár nap alatt igazán élménydús programokban vehettek részt a gyerekek és felnőtt kísérőik. Együtt sárkányhajóztak a Dunán, majd ellátogattak a Váci Egyházmegyei Könyvtárba, ahol lovagi próbán, az egyházmegye milleniumára készülve a Képes Krónika által megőrzött székesegyház alapításának módját ismerhették meg. Végig kísérték Géza és László herceget a Mogyoródi csatában, majd minden gyermek segített a székesegyház építésében egy-egy téglával. E mellett kicsik és nagyok együtt kézműveskedtek, és bepillantást nyerhettek a könyvtár gyűjteményébe is.
E program keretein belül a táborozók találkozhattak Marton Zsolt püspök atyával, aki hamar kedves és közvetlen hangulatot teremtett a gyerekekkel. A gyerekek meglátogatták a Váci Egyházmegyei Gyűjteményt is, ahol megcsodálták a művészi értékű ötvöstárgyakat, liturgikus eszközöket, festményeket, szobrokat, metszeteket és bútorokat, amelyek a nagy elődök, püspökök és főpapok tevékenységéhez kapcsolódnak. Emellett volt még közös gofrisütés, fagyizás, strandolás, foci, és sok-sok játék. Igaz, a tábor Vácott csak 3 napig tartott, de az élményszerzés a Karancsságban még folytatódott. Bízunk benne, hogy minden gyerek rengeteg emlékkel és élménnyel tért haza.
A házasság Isten csodálatos ajándéka!
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) nevében Székely János szombathelyi megyéspüspök, a testület elnöke adta át az újságírók védőszentjéről elnevezett sajtóösztöndíjat Budapesten, a Központi Papnevelő Intézet (KPI) dísztermében január 21-én. Az idei kitüntetett Király Eszter, a Váci Egyházmegye munkatársa. A Magyar Kurír írását adjuk közre.
Az év első zarándoklatával indították az esztendőt az újhatvani hívek: január 18-án több mint negyvenen autóbusszal keltek útra, hogy közösen látogassanak el a budapesti Margit-szigetre. A Kecskés Attila plébános vezetésével zajló zarándoklaton a résztvevők nemcsak a természet közelségét élvezhették, hanem mély hittel fordultak a sziget névadója felé is. Az út során közösen mondták el Szent Margit litániáját és imáját, így az esemény a közösségépítés mellett fontos lelki töltekezést is nyújtott a hívek számára a 2026-os év kezdetén. Az Újhatvani Plébánia hírét olvashatják.
A Váci Egyházmegye a közeljövőben ünnepli ezeréves fennállását, ennek megünneplésére Marton Zsolt megyéspüspök hároméves lelki készületet kezdeményezett, amely már a harmadik évében jár. A plébániákon helyi küldöttek segítik a folyamatot, akik hetedik alkalommal találkoztak 2026. január 17-én Vácon, a PüspökVác Rendezvényközpontban.
Embert próbáló engesztelő zarándoklatot tartottak 2026. január 17-én, szombaton a Somoskőújfalui Plébánia szervezésében. A résztvevők a Karancs-hegyen álló Szent Margit-kápolnához kapaszkodtak fel, ahol a fizikai nehézségeket a lelki töltekezés és a közösségi szellem ereje segített legyőzni. A Salgótarjáni egyházközségek hírét szerkesztve közöljük.2026. január 25. vasárnap
Pál
Amikor Jézus meghallotta, hogy (Keresztelő) Jánost fogságba vetették, visszatért Galileába. Elhagyta Názáretet, és a tengerparti Kafarnaumban telepedett le, Zabulon és Neftali vidékén, hogy beteljesedjék, amit Izajás próféta...
Összes program »