» HÍREINK »
A tábor alaptémájának megfelelően színesebbnél színesebb programokon keresztül, végigvezettük a bibliai történeten a gyermekeket. "Engedelmeskedjetek az Istennek!” (Jak4,7) Az első napon a táborozók megismerkedtek a bibliai esemény első felével. Hogyan hatalmasodott el a bűn a világon? Miért éppen Noé lett Isten kiválasztottja? Miért csak ő és családja menekült meg? Az egész emberiség és az állatvilág sorsa rajta múlott, hogy mennyire volt erős hite Istenben, elfogadta-e, teljesítette-e az Ő parancsát. Gondolatban megépítettük vele a bárkát és játékos feladatokon keresztül bevezettük abba a kiválasztott állatokat. A második nap szerepe a vízé volt. Isten özönvizet bocsátott a világra. 40 napon és 40 éjen keresztül zúdult az áradat a Földre és elpusztította a teremtett világot. Egyedül csak a bárkában utazók és a vizek állatai menekülhettek meg. Ezen a napon a tábor ellátogatott az Egri Termál- és Strandfürdőbe. A rekkenő melegben a strand hűs vize hozott enyhülést.
"Nézzétek, szövetséget kötök veletek és utódaitokkal." (Ter9,9) A harmadik napon a gyerekek bent voltak a bárkában Noéval, a családjával és az állatokkal. Megismerkedtek a történet második felével. Miután Noé kiengedte a madarakat és elérkeztünk a szövetségkötés pillanatához, Isten a szövetségkötés jeleként szivárványt rajzolt az égre. Az emberiség új lehetőséget kapott. A táborozók ráeszméltek arra, hogy mennyire fontos vigyázni arra, amit Isten megőrzött számunkra. A délelőtt folyamán elkészítették a szövetségkötés jelét egy karkötő képében, délután pedig papírból megépíthették saját bárkájukat, melybe bevezethették állataikat. A papírból készült galamb is felszállhatott csőrében az olajággal.
A negyedik napon a tábor apraja-nagyja a Fővárosi Állat- és Növénykertbe látogatott. Itt megismerkedtünk a Föld állataival és növényeivel. Az állatkert kiírásain és példáin keresztül rávezettük a gyermekeket arra, hogy mennyire fontos a körülöttünk lévő világ tisztelete és óvása. Az állatok és növények léte mennyire egymásra épülő folyamat, ami egyben csodálatos, de nagyon sérülékeny is. Az ember az állatok mozgását lemodellezve gépeket, szerkezeteket alkot. A Teremtő által létrehozott kincsekből tudunk építkezni, ötleteket meríteni. Az utolsó nap legfőbb témája a teremtésvédelem volt. Beszélgettünk arról, hogy hogyan tudjuk minél jobban, minél hatékonyabban megőrizni mindazt, amit ajándékba kaptunk. Mire kell figyelnünk, hogy gátat szabjunk a környezetszennyezésnek és a pazarlásnak. Végül játékos feladatokon keresztül összefoglaltuk mindazt, amiről a héten tanultunk.
A három tábori napot, amit a gyerekek az újhatvani plébánián töltöttek, szentmisével indítottuk, melyen Kecskés Attila plébános tanításában a gyermekekhez szólva, a tábor témájához is kapcsolódóan osztotta meg gondolatait. Az együtt eltöltött hét alatt új ismeretségek, új barátságok szövődtek. Azt, hogy milyen jól érezték magukat a gyerekek, példázta a vidám gyerekzsivaly. Mára a plébánia kertje elcsendesült, a gyermekkacajt, az önfeledt játékot a csend, a nyugalom váltotta fel, hogy egy év múlva újra benépesüljön és újra mozgalmas élet költözzön belé. Végezetül a Zsoltárok könyvének üzenetével zárnám beszámolónkat, amely az utolsó nap üzenete volt, és mindannyiunk számára reménységet ad: "Áldjátok az Urat, mert jó, mert irgalma örökkévaló!" (Zsolt 136,)
A Váci Egyházmegyében idén összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
2024. december 11. szerda
Árpád
Abban az időben Jézus így szólt az őt követő emberekhez: „Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik fáradtak vagytok, és terhek alatt görnyedtek: én felüdítelek titeket! Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert...