
» HÍREINK »
Rendszeresen visszajáró táborozók kérésére idén is Cserépváraljára esett a választásunk a tábor helyszínének, csak most kicsit más formában. Hosszú tanakodás után úgy döntöttünk, hogy megpróbálunk egy olyan tábort szervezni, ahol nem csak általános iskolai hittanosok, hanem a bérmálkozásra készülő fiatalokat is részt vehetnek. Célunk ezzel a közösség létrehozása volt, hogy a nagyobb diákok megismerjék a kisebb diákokat, és a jövőben is kapcsolatban, közösségben maradjanak. Nagy várakozással készültünk a táborra, amelynek nagyon gyorsan eljött az ideje.
A táborban 35 gyermek vett részt, akiknek az érkezés után nem sokkal vizibiciklizésben volt részük, majd tábornyitó szentmisére gyűltünk össze, amit a plébános atyánk, Dr. Huszka Mihály mutatott be. A prédikációja egyben egy elmélkedés is volt, imádság témakörében. A gyerekeket kiscsoportokba osztva beszélgettünk a prédikációban hallottakról. Az estét közös labdajátékokkal folyattuk, majd a focimeccsel zártuk, amit kivetítettünk a teraszon elhelyezett vetítővászonra.
Kedden az eső elállta után elindultunk felfedezni a környék érdekességeit. A faluból kiérve mezőn, erdőn keresztül eljutottunk Cserép-vár aljához, ahol barlanglakásokat, gabonatárolókat nézhettünk meg, melyekről érdekes történeteket, információkat hallhattunk. Lassan eljutottunk a várhoz, ahol már vártak bennünket, és a miskolci régészeti csapat vezetője bemutatta, hogy épp milyen régészeti ásatások készülnek itt a vár oldalfalánál, majd megnézhettük közelebbről is a munkálatokat. A vártól folytattunk utunkat az erdőn át a Kaptárkövekhez. A tábor helyszínére visszaérkezve a délutánt egy kis pihenővel, társasjátékokkal folytattuk, és természetesen a kreatív foglalkozás sem maradhatott ki, gyöngyfűzéssel szebbnél-szebb karkötőket készítettek a gyerekek és felnőttek egyaránt, és voltak bátrak, akik pedig az eső ellenére horgászással próbálkoztak.
Másnap izgatottan keltek a gyerekek, mivel a bogácsi termálfürdőbe indultunk a bükki szafaribusszal. A napot a strandon töltöttük, és este még számháborúzásra is sor került, amit a gimnazista, bérmálkozásra készülő hittanosaink készítettek elő, és nagy élvezettel vettek részt rajta a gyerekek. Már eléggé besötétedett, amikor a játékot az épületen belül folyatták a gyerekek, több kis csapat különféle társasjátékot játszott és késő éjjel kerültek ágyba.
Csütörtökön a bükki hegyvidék egy kis részének szépségeit fedeztük fel, hegyen-völgyön át eljutottunk Ódor-vár tetejére, ahol egy mesébe csöppenhettünk az idegenvezető segítségével, végig mehettünk a vár keskeny peremén és csodálatos panorámában gyönyörködhettünk. Tovább indulva eljutottunk a Cserépfalu felett található kőfejtőbe. Ebéd után visszasétáltunk a táborhelyünkre, ahol arra vártunk, hogy megtanítsanak bennünket íjászkodni. Mindenki egy rövid elméleti oktatáson vett részt, majd kipróbálhatta az íjászkodást. A helyi templomban szentmisén vettünk részt, ahol János atya köszöntött bennünket, a misén a gyerekek közül néhányan szolgálatot is teljesíthettek. Vacsora után a tábortűzhöz készülődtünk elő. Jó hangulatban ültük körbe a tüzet és osztottuk meg élményeinket a tábor napjairól, majd sütögetésbe kezdtünk.
Az utolsó napon a pakolásra, takarításra is hagytunk időt a zárószentmise előtt, ahol hálát adtunk az elmúlt napokért, és összefoglalásként visszaemlékezhettünk az lelki táplálékokra, amit egész héten a szentmise keretében kaptunk. Hazafelé menet még benéztünk a mezőkövesdi Matyó Múzeumba, ahol megismerkedhettünk a matyó világgal egy kedves tárlatvezető segítségével. Reméljük, minden táborozó gyermek szép élményekkel gazdagodva térhetett haza.
A Váci Egyházmegyében idén összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
2025. július 6. vasárnap
Csaba
Az apostolok kiválasztása után Jézus kiválasztott más hetvenkét tanítványt, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helységbe, ahová menni szándékozott. Így szólt hozzájuk: „Az...