CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Július 10. és 14. között immáron negyedik alkalommal rendezték meg a Szolnoki Belvárosi Plébánia egyházközségének családtáborát. Az alábbiakban Gyenes Orsolya beszámolóját tesszük közzé.Családtáborunkban közel 60 fő vett részt, helyszínnek ismét a királyréti Fatornyos Fogadót választottuk. Az út fáradalmait félretéve közös tűzifagyűjtés, tábortűzrakás következett, majd szentmise. Másnap, ahogy minden reggel zenészek ébresztették a tábort. Fuvolisták, csörgődobosok, furulyások, gitárosok és énekesek járták a folyosót. A könnyed ébresztő után reggelente vidám torna következett, majd a lelki vezetőnkkel, Gáspár István atyával közösen imádkoztunk. Minden napra megfogalmazott számunkra egy célt, amit Isten segítségével igyekeztünk elérni.
Délelőttönként meghívott előadókat hallgattak a felnőttek. Süveges Gergő, négygyermekes keresztény családapa a gyermeknevelésről, az apai és anyai szerepről, a jó szülő-gyerek kapcsolatról beszélt. A gondolatébresztő előadás után egymás között még sokáig tárgyaltuk, hogy melyikünk családjában hogyan fogjuk tudni alkalmazni a hallottakat. Pénteken Szász Zsombor Pál atya beszélt az életéről, a papi hivatásról, a hit hétköznapi megéléséről. Szombaton Medveczky Kata pszichológus és Farkas Vera meseterapeuta előadópáros mutatott utat abban, hogy hogyan próbáljuk kezelni az indulatokat a családban, hogyan viselkedjünk kamasz gyerekünkkel.
Természetesen minden előadás vezérfonala az Isten szeretete, a keresztény élet szellemisége és a hit volt. Az előadások alatt a gyerekeknek korosztály szerinti hittanfoglalkozást biztosítottunk, majd ezt követően kreatív kézművesfoglalkozáson vettek részt. Volt batikolás, bőrművesség, kavicsfestés. Az ebéd utáni csendespihenő mindenkinek jó alkalmat adott a délelőtt hallottak feldolgozására, megbeszélésére.
Délután sem unatkoztunk; a családok királyréti élménytúrán, sorversenyen, számháborún és táncházban vettek részt. A programok jó hangulatban, sok nevetéssel, vidáman zajlottak. Minden este István atya szentmisét mutatott be, a misén zenészeink szolgáltak. Az esténkénti focimeccs, tábortűz melletti beszélgetések sokunknak emlékezetesek maradnak. A tábor zárásaként vasárnap Beer Miklós nyugalmazott váci püspök mutatott be szentmisét.
Összefoglalva elmondhatjuk, hogy az idei családtábor szeretetben, hitben megélt napjai erősítették közösségünket, elmélyítették barátságainkat. Hálát adunk azért, hogy szervező családként szolgálhattuk a közösségünket.
A Váci Egyházmegyében idén összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.
Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan indultak újabb plébániai zarándoklatra november 22-én, az újhatvani hívek csaknem ötvenen Kecskés Attila plébános lelkivezetésével. Mátraszőlősön búcsún vettek részt a kora gótikus Szent Erzsébet templomban. A szentmise szónoka kifejtette, hogy a zarándok nemcsak lépteivel halad a szent cél felé, hanem lelke is úton van önmaga és a Teremtője felé és miközben halad, egyre inkább közelebb kerül Istenéhez.
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.2025. november 27. csütörtök
Virgil
Jézus így jövendölt Jeruzsálem pusztulásáról és a saját második eljöveteléről: Amikor látjátok, hogy Jeruzsálemet hadsereg veszi körül, tudjátok meg, hogy elérkezett a pusztulása! Akkor, akik Júdeában...
Összes program »