CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A nagykátai plébánia nyári napközis táborát július elején tartották, körülbelül 30 fő részvételével. Hatvani Katalin beszámolóját szerkesztve olvashatják.Ferenc pápa 2024-ben meghirdette az imádság évét, így ehhez a gondolathoz szerettünk volna mi is kapcsolódni a tábor ideje alatt.
Hétfőn Dániel történetét dolgoztuk fel a gyerekekkel. Beszéltünk arról, hogy Dániel mennyire fontosnak tartotta az Istennel való imádságot. Még az életét is feláldozta volna érte, de az Úr angyalai megmentették. Majd kézműves foglalkozással és énekléssel egészítettük ki az elhangzottakat. Délután pedig a játéké volt a főszerep.
A tábor második napján Sarlós Boldogasszony ünnepe volt, ezért az alapot az a történet adta, amikor Mária meglátogatta Erzsébetet. A nap folyamán beszélgettünk a közösségi házunk udvarán található Lourdes-i barlangról és annak történetéről, valamint az Üdvözlégy Mária imádságról is. Volt a táborunkban két Máriás lány, akik felvették öltözetüket és erről a szép szokásról meséltek a gyerekeknek. A délutáni kézműves során agyagból rózsafüzért lehetett készíteni. Pénteken Visegrádra kirándultunk, ahol megnéztük az Árpád-kori fő-esperesi templomot, így kedden már elkezdtünk hangolódni erre a napra, hiszen Árpád-házi Szent Erzsébet történetét ismertettük meg a gyerekekkel, akik lelkesen játszották el a kenyér rózsává változásának történetét.
Szerdán Jézus imájáról tartottunk foglalkozásokat. Ehhez egy Képes Bibliát használtuk, így a gyerekek jobban megértették ennek az imának a jelentőségét.
Csütörtökön élveztük a napsütést a nagykátai strandon.
A tábor utolsó napján Visegrádra mentünk, hogy a múltba tekinthessünk. A fáradhatatlan csapatunkkal megnéztük az Árpád-kori templomot, a Fellegvárat, a Salamon-tornyot és a Királyi Palotába is ellátogattunk.
A táborban azt próbáltuk megmutatni a gyerekeknek, hogy az imák sokfélék lehetnek. Az utolsó napon pedig visszacsatolást is kaptunk erről. Az egyik táborozó kisfiú a következő imát írta az imakehelybe: „Nem tudom, mit írjak neked Istenem, de jó érzés van bennem, amikor rád gondolok, vagy rólad hallok.”
A Váci Egyházmegyében idén összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
Az 1526-os mohácsi csata ötszázadik évfordulója alkalmat ad arra, hogy mérlegeljük a magyar államiság történetének egyik legjelentősebb fordulópontját. A fél évezredes távlat segítségével ma már nemcsak a veszteséget, hanem az akkori események modern Magyarországra gyakorolt hatásait is tisztábban láthatjuk.
A Valentin-nap hetét minden évben a házasság ünnepének szentelik. A kezdeményezés Angliából indult, mára 4 kontinens 21 országába jutott el. Hazánkban 2008 óta rendezik meg a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával, számtalan nagyváros, település, közösség részvételével. A Házasság Hete alkalmából a veresegyházi Szentlélek-templomban szentmisével kezdődött az egyházmegyei programsorozat, amelyet Marton Zsolt megyéspüspök, a MKPK Családügyi Bizottságának elnöke mutatott be.
A betegség egy olyan állapot, ami a testi-lelki törékenységünkkel szembesít bennünket és olykor még a hitünket is próbára teszi. Bálint Brigitta székelyföldi nagycsaládból hozta magával emberszeretetét, hitét, hivatását, és tizennégy éve a segítő szolgálat egyik legnehezebb feladatát végzi minden nap, amikor kórházi ágyak mellett vigasztalja a betegeket, erősíti a lelküket a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban. A Betegek világnapja apropóján lelkigondozásról, gyógyulásról, Isten közelségéről szól a Lélekjelenlét podcast újabb adása.
Öt ország egyházzenei vezetői tartottak konferenciát –Kassán. A szűk körű, magas szakmai szintű megbeszélésen tizenöten voltak jelen, köztük öt püspök. A részt vevő nemzetek legfőbb zenei képviselői egymás segítő támogatásáról és rendszeres együttműködésről állapodtak meg. A házigazda Bernard Bober kassai érsek hangsúlyozta a musica sacra sok évszázados jelentőségét és evangelizációs eredményeit. A Magyar Kurír oldalán megjelent írást adjuk közre.2026. február 13. péntek
Ella és Linda
Jézus eltávozott Tírusz vidékéről, és Szidonon át a Galileai-tóhoz érkezett, a Tízváros környékére. Ott egy süketnémát vittek hozzá, és kérték, hogy tegye rá a kezét. Jézus félrehívta őt a...
Összes program »