CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Magyarország védőszentjének napján, augusztus 15-én már kora reggel érkeznek zarándokok Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhelyre. A háromnapos ünnep alatt (augusztus 15-17, 18.) folyamatosan jönnek gyalogosan, autókkal és buszokkal a hívek. Összesen körülbelül tízezren vesznek részt a főbúcsú ünnepi szentmiséin, a szombat éjjeli keresztúton vagy az éjszakai virrasztáson.Minden szálláshely, még a kempinghelyek is megteltek a Nagyboldogasszony Főbúcsú idejére a nemzeti kegyhelyen. 10-15 atya felváltva gyóntatást végez, többszáz virág kerül a kegyszobor elé és tovább bővül a hálatáblák száma.
„Szombat 23.00 órakor keresztutat járunk, éjfélkor pedig szentmise lesz halottainkért. Éjjel virrasztást szervezünk, Kálmán Bertalan ferences testvér vezetésével, amely az imádság ősi és különleges formája.” – hívta föl a figyelmet Orosz Lóránt kegyhelyigazgató, majd hozzátette: „Maga Krisztus is arra buzdított bennünket: virrasszatok és imádkozzatok! Az ima ugyanis meggyújtja a lelkesedést, visszavezet bennünket Istenhez. Az éjszaka csöndje segíti a lelket megnyugtatni és a fáradság, amely hullámokban tör az emberre sem gátolja meg az imádkozót, hogy kegyelemben részesüljön. Ilyenkor ugyanis világossá válnak a válaszok életünk nagy kérdéseire” – tette hozzá a ferences szerzetes.
Csíksomlyón és Mátraverebély-Szentkúton is hagyománya van a templomban alvásnak. Többen ugyanis belealszanak az imádságba, amely teljesen természetes virrasztáskor. Vasárnap a 11.00 órás szentmisét Udvardy György veszprémi érsek mutatja be, az ünnep pedig az esti vesperással zárul.
További információ: NAGYBOLDOGASSZONY FŐBÚCSÚ 2024 (szentkut.hu)
Forrás: https://szentkut.hu/
Negyedik alkalommal rendezte meg Szent Mihály Intézményfenntartó diákönkormányzati konferenciáját, amelyre ezúttal is sokan jelentkeztek a Váci Egyházmegye által fenntartott iskolákból. Ezúttal a váci Credo-házban látták vendégül a szakmai napon a DÖK-ös diákokat és tanáraikat, ahol Marton Zsolt megyéspüspök is köszöntötte a résztvevőket. A SZEMI híradását osztjuk meg.
Martonvásáron emlékezett meg a KALÁSZ (Katolikus Leánykörök Szövetsége) Egyesület alapításának 90. évfordulójáról április 25-én. Az egész napos rendezvény zárásaként, Jó Pásztor vasárnapjának előestéjén Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) családokért felelős főpásztora mutatott be hálaadó, koncelebrált szentmisét. Bodnár Dániel írását olvashatják.
2026. április 26-án, a húsvéti időszak negyedik vasárnapján ünnepli az egyház a hivatások 63. világnapját. Ezen a kiemelt ünnepen – amelyet a hívők körében Jó Pásztor vasárnapjaként is ismernek – Leó pápa személyes üzenettel fordul a világ felé. A Szentatya gondolatai idén is irányt mutatnak mindazoknak, akik keresik saját útjukat és küldetésüket a közösség szolgálatában.
Magyarországon több tízezer családban nevelkedik sérült gyermek. Ezek a speciális szükségletű családok olykor óriási, legtöbbször láthatatlan terheket cipelnek. Mások számára elképzelhetetlen kihívásokkal szembesülnek, azonban a fogyatékosságra, mint állapotra a lehető legkitartóbb, legodaadóbb és legelfogadóbb szeretettel válaszolnak. A 18 éves autista, középsúlyos értelmi fogyatékos Barnabás és öccse, a súlyos értelmi fogyatékos Domonkos három nem sérült testvérükkel és szüleikkel Budapesten élnek. Édesanyjukkal, Wagner Annával Király Eszter arról beszélgetett, milyen utat jártak be férjével és öt gyermekükkel, illetve hogyan tapasztalják meg Isten gondoskodását a mindennapjaikban.
A nagyhéten a Váci Egyházmegye hat plébániáján - Boldogon, Cegléden, Drégelypalánkon, Dunakeszin, Isaszegen és Rádon is passiójátékot szerveztek és adtak elő a helyi egyházközség tagjai. A szervezők korábban részt vettek azon a kétnapos képzésen, amelyet Meskó Zsolt rendező tartott. A végeredmény magáért beszél, hiszen a lelkigyakorlattal felérő próbák és a hosszú hetekig tartó készülődés közösségteremtő és megtartó erővel bír a résztvevők szerint. A szervezőkkel készített körinterjúnkat olvashatják.2026. április 30. csütörtök
Katalin és Kitti
Miután a húsvéti vacsorán Jézus megmosta tanítványai lábát, így szólt hozzájuk: „Bizony, bizony, mondom nektek: Nem nagyobb a szolga uránál, sem a küldött küldőjénél. Boldogok vagytok, ha ezt megértitek, és...
Összes program »