CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Jó hangulat, sportos programok, krisztusi hit. Többek között ezekkel a szavakkal lehetne jellemezni a Váci Kolping Család 2024-es nyári gyermektáborát, amelyen közel ötven fő vett részt. Az idén második alkalommal megszervezett tábornak ismét a váci Kolping Ház adott otthont. Zengő Ádám beszámolóját szerkesztve olvashatják.Tavalyi nyári táborunk sikere után természetes volt, hogy ezt az eseményt idén is meg kell szerveznünk. Az ötletelés már hónapokkal a tábor előtt megkezdődött. A főszervezők munkáját természetesen mi, fiatalok, a későbbi csapatvezetők és segítők is támogattuk. A tábor alapja idén is a sport volt, ez a tematika több szempontból is előnyös volt, hiszen a gyerekeket sportos, aktív programokkal nem volt nehéz lekötni, emellett pedig a sport történelmével is szívesen ismerkedtek.
A gyerekek idén is korosztály szerint voltak csapatokba osztva. Az első napon mindegyik csapatnak sporthoz kapcsolódó csapatnevet és csatakiáltást kellett választani. Emellett készíteniük kellett egy projektmunkát egy kiválasztott sportról a csapatvezetők segítségével, ezt később prezentálniuk is kellett a többi táborozónak. Természetesen a tényleges sportprogramok is helyet kaptak táborunkban; többek között brazil Jiu Jitsu-bemutató, szertorna-bemutató, labdás sportok bemutatója, falmászóedzés, darts és hasonlók. Nem maradhatott ki az olimpiával kapcsolatos beszélgetés sem, ekkor a nagyobb korú gyermekeknek mesélt a táborvezető az ókori és újkori olimpiák történetéről. A szabadprogram alatt lehetőség volt kézműveskedésre és játékra is.
Most is szerveztünk mozit a gyerekeknek, illetve az utolsó napon lovaskocsis városi túrára is elmentünk. A napokat imával kezdtük és azzal is zártuk. A hét kegyelmeiért szentmisében adtunk hálát, amelyet Molnár Zsolt plébános atya celebrált nekünk. Ez azért is különleges volt, mert egyenpólóban vehettünk részt a szentmisén, ezzel is kifejezve összetartozásunkat. Jó érzés volt, hogy ezen már a szülők is ott lehettek. Majd rövid bemutatóval és agapéval zárult a nap.
Úgy gondolom, hogy minden nehézség ellenére, az idei tábort is remekül sikerült. Az átélt események még jobban összekovácsolták a csapatunkat és a gyerekek is jó élményekkel térhettek haza. Remélem, hogy még sok ilyen táborban vehetünk részt.
Marton Zsolt megyéspüspök a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban mutatta be a nagyszombati húsvéti vigília szertartását, amelyen a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították az asszisztenciát. A főpásztor szentbeszédében a Római levél gondolatait emelte ki a keresztségben új életre támadt emberről hangsúlyossá téve ezúttal a húsvéti szertartásban megújított keresztségi fogadalmakat.
Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, keresztútjának, halálának és temetésének napja. Az Egyház – ősrégi hagyomány alapján – ezen és a következő napon egyáltalán nem mutat be szentmiseáldozatot. Arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be áldozatát a kereszt oltárán. A Jézust jelképző oltár teljesen dísztelen: nincsen rajta sem kereszt, sem terítő, sem gyertya. A nagypénteki szertartást Marton Zsolt megyéspüspök vezette a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az asszisztenciát a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították.
A nagycsütörtök esti liturgiában az utolsó vacsora felidézésével az eucharisztia alapítására emlékezünk, amikor Jézus maga köré gyűjtötte tanítványait. Az ünnepi szentmisét Marton Zsolt megyéspüspök mutatta be a Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az asszisztenciát a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították.
Április 2-án délelőtt tartotta Marton Zsolt a hagyományos olajszentelési szentmisét Vácon, a Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az egyházmegye papsága mellett a hívek is szép számban vettek részt az ünnepi szentmisén, amelyen a betegek és a katekumenek olaját, valamint a szent krizmát áldotta meg a főpásztor.2026. április 5. vasárnap
Vince
A hét első napján, kora reggel, amikor még sötét volt, Mária Magdolna kiment a sírhoz. Odaérve látta, hogy a követ elmozdították a sírtól. Erre elfutott Simon Péterhez és a másik tanítványhoz, akit Jézus szeretett,...
Összes program »