Fő témáinkat a játék, a zene, a dramatizálás, a kiscsoportos beszélgetés és kutatómunka, a kirándulás, akadályverseny, kézműves és más feladatok segítségével dolgoztuk fel.
Az első nap a teremtett világra irányult a figyelmünk, főleg az állat- és növényvilágon keresztül találkoztunk a körforgással, ismerkedtünk a szimbiózis fogalmával, a bibliai növényekkel, állatokkal. Nagy hangsúlyt kapott a teremtésvédelem, akárcsak a második napon, ahol a tárgyak „új életével” foglalkoztunk. Kerestük az újrahasznosítás nyomait a faluban, mi magunk is új tárgyakká varázsoltuk a papír-, a műanyag-, a fa-, a textilhulladékot, sőt az előző napi süteménymaradékból is új sütit készítettünk. A nap csúcspontja a cserebere bolhapiac volt.
Egy szép napot töltöttünk a budapesti Természettudományi Múzeumban és az Orczy-kertben. A negyedik napot az emberi életnek és életszakaszoknak szenteltük; a komoly, de vidám feldolgozást az „erdőkürti stranddal” zártuk: vízipisztolyos csatával.
Az utolsó napon a Mária-út mentén zarándokoltunk az ecskendi forráshoz – közben keresve az élet forrását, aki új élettel ajándékoz meg minket. A közösségi házba visszaérve hálaadó szentségimádással zártuk a tábort, közben az oltár előtti kincsesládába gyűjtöttük az „aranytallérokat”, melyekre a tábor során megszerzett kincseinket (élményeinket, örömeinket, kapcsolatainkat: az Úrtól kapott ajándékainkat) írtuk.
Köszönjük a Váci Egyházmegye támogatását.
***
A Váci Egyházmegyében 2024-ben összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.