CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Augusztus 5. és 9. között került sor a Vác-Alsóvárosi Plébánia által szervezett ifjúsági zarándoklatra, melyről az alábbiakban Klement Anita beszámolóját olvashatják.A zarándoklaton 7 fő fiatal és 5 fő kísérő vett részt. Vidám együttlétünket felebaráti beszélgetésekkel, énekléssel, imádságokkal, önismereti játékokkal, csendszakaszokkal tettük színesebbé. Váctól Szécsényig tartó zarándokutunkon minden napot egy-egy témára fűztünk fel, mint például a kivonulás és csend, én, mint értékes igazgyöngy, kapcsolataim, küldetésem és áldásnak lenni. Figyeltünk belülre és kívülre. Élveztük a táj és az állatvilág szépségét, örültünk mindennek és mindenkinek. Zarándokok voltunk, s boldogan éltük meg, hogy annak lenni mindenkor élmény.
Nagyon szép helyszíneket érintettünk utunk során: Nézsán a Reviczky kastélyt és a Szent Jakab plébániatemplomot, Nógrádsápon a Kisboldogasszony templomot és a Mária-barlangot, Becskén a Szeplőtelen Fogantatás templomot. Felmentünk a Szanda-várba, ittunk a szandaváraljai Mária forrás friss vizéből. Megtekintettük a cserhátsurányi Szent István templomot, valamint a varsányi Szent Mihály templomot. A Tábi-tó partján ünnepélyes zarándokavatást végeztünk, ebben a szertartásban egymásért imádkoztunk. A terényi Szent András templomban találkoztunk Ilonka nénivel, aki a templom három harangját mai napig a kézzel-lábbal kongatja.
Fiataljaink örömmel tapasztalták meg ismeretlen emberek vendégszeretetét és kedvességét. Ízes palóc étkeket és finom süteményeket fogyasztottunk. Lehetőségünk volt filmnézésre, sportra és társasjátékra is. Kergettünk ki épületből denevért, simogattunk szamarat, vadlesre másztunk, szalmabálákra másztunk. Szedtünk mezei virágot, mellyel zarándokkeresztünket szépítettük. Szécsényben bensőséges szentmisében adtunk hálát a hét kegyelmeiért. Egyik fiatal, kedves zarándoktársunk 18. életévét töltötte aznap. A zarándoklat sikeres befejezése mellett ez a születésnap örömünket, ünneplésünket fokozta.
Szécsényben megtekintettük a Ferences Templom és Kolostort, valamint a Forgách-Lipthay Kastélyt is. Nagyon sok kegyelemben volt részünk a zarándokúton. Az út lábunk elé simult, a szél simogatta hátunkat, arcunk fényben és melegben fürdött, volt, hogy eső áztatott, s volt, hogy felhő takarta a tűző napot. Isten óvó tenyerén tartott minket, s velünk járt végig. A Fölséges Isten áldása kísérje zarándok fiataljainkat!
A Váci Egyházmegyében 2024-ben összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »