CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Augusztus 5. és 9. között került sor a Vác-Alsóvárosi Plébánia által szervezett ifjúsági zarándoklatra, melyről az alábbiakban Klement Anita beszámolóját olvashatják.A zarándoklaton 7 fő fiatal és 5 fő kísérő vett részt. Vidám együttlétünket felebaráti beszélgetésekkel, énekléssel, imádságokkal, önismereti játékokkal, csendszakaszokkal tettük színesebbé. Váctól Szécsényig tartó zarándokutunkon minden napot egy-egy témára fűztünk fel, mint például a kivonulás és csend, én, mint értékes igazgyöngy, kapcsolataim, küldetésem és áldásnak lenni. Figyeltünk belülre és kívülre. Élveztük a táj és az állatvilág szépségét, örültünk mindennek és mindenkinek. Zarándokok voltunk, s boldogan éltük meg, hogy annak lenni mindenkor élmény.
Nagyon szép helyszíneket érintettünk utunk során: Nézsán a Reviczky kastélyt és a Szent Jakab plébániatemplomot, Nógrádsápon a Kisboldogasszony templomot és a Mária-barlangot, Becskén a Szeplőtelen Fogantatás templomot. Felmentünk a Szanda-várba, ittunk a szandaváraljai Mária forrás friss vizéből. Megtekintettük a cserhátsurányi Szent István templomot, valamint a varsányi Szent Mihály templomot. A Tábi-tó partján ünnepélyes zarándokavatást végeztünk, ebben a szertartásban egymásért imádkoztunk. A terényi Szent András templomban találkoztunk Ilonka nénivel, aki a templom három harangját mai napig a kézzel-lábbal kongatja.
Fiataljaink örömmel tapasztalták meg ismeretlen emberek vendégszeretetét és kedvességét. Ízes palóc étkeket és finom süteményeket fogyasztottunk. Lehetőségünk volt filmnézésre, sportra és társasjátékra is. Kergettünk ki épületből denevért, simogattunk szamarat, vadlesre másztunk, szalmabálákra másztunk. Szedtünk mezei virágot, mellyel zarándokkeresztünket szépítettük. Szécsényben bensőséges szentmisében adtunk hálát a hét kegyelmeiért. Egyik fiatal, kedves zarándoktársunk 18. életévét töltötte aznap. A zarándoklat sikeres befejezése mellett ez a születésnap örömünket, ünneplésünket fokozta.
Szécsényben megtekintettük a Ferences Templom és Kolostort, valamint a Forgách-Lipthay Kastélyt is. Nagyon sok kegyelemben volt részünk a zarándokúton. Az út lábunk elé simult, a szél simogatta hátunkat, arcunk fényben és melegben fürdött, volt, hogy eső áztatott, s volt, hogy felhő takarta a tűző napot. Isten óvó tenyerén tartott minket, s velünk járt végig. A Fölséges Isten áldása kísérje zarándok fiataljainkat!
A Váci Egyházmegyében 2024-ben összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »