CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Székesegyház megáldása és oltárszentelése ritka és különleges szertartás, amelynek időtartama megközelítőleg két és fél óra lesz. Alább néhány gyakorlati tundivalóval szeretnénk a hívek segítségére lenni, együttműködésüket előre is köszönjük!A templom kapuit a résztvevők számára 15:00 órakor nyitjuk ki.
A templomnyitás után néhány perccel kezdődően Dr. Tanczik Balázs bírósági helynök, plébános-helyettes atya vezetésével Rózsafüzért imádkozunk, majd kb. 15:30-tól Varga László kanonok, székesegyházi karnagy atya irányításával a hívek részvételével elhangzó énekek közös próbájára kerül sor. Mindezek alatt a hívek folyamatosan érkezhetnek a templomba, azonban kérjük, hogy az imádság és a felkészülés megzavarása nélkül foglalják el helyüket.
A résztvevők várhatóan nagy létszámára tekintettel a templomtérben kiegészítő ülőhelyeket is hozunk létre, valamint - a kijelölt menekülési útvonalak szabadon hagyásával - szokás szerint az állóhelyeket is igénybe vehetik a hívek.
Mindazok, akik a templomtérbe nem férnek be, a Székesegyház előtti téren kivetítőn követhetik a szertartást. A téren - korlátozott számban - székeket is elhelyezünk. Kérjük, hogy szükség esetén engedjék át az ülőhelyeket az idősebb személyeknek, illetve azoknak, akiknek fizikai nehézséget jelent a hosszú időn át tartó állás.
Szentáldozáshoz a tér több pontján is lehet majd járulni. Várják meg türelemmel, amíg az áldoztatók kiérnek a térre.
Kérjük továbbá, hogy működjenek együtt a helyszínen tartózkodó munkatársainkkal, valamint a Karitász önkénteseivel, illetve szükség esetén forduljanak hozzájuk segítségért bizalommal.
A helyszínen orvosi ügyelet is lesz.
A hívek a szentmise előtt és után az Apor Vilmos Katolikus Főiskola földszinti mosdóhelyiségeit vehetik igénybe.
Időjárás
Kérjük, hogy az esetleges szabadtéri részvételre tekintettel az időjárásnak megfelelő öltözékben érkezzenek.
Parkolás
A Konstantin téren és közvetlen környékén vasárnap ingyenes a parkolás. Azonban a parkolóhelyek korlátozott száma miatt parkolásra a váci Duna-parton, a József Attila sétányt javasoljuk, ahonnan a templom néhány perc sétával megközelíthető.
Az autóbusszal érkezők a Székesegyház előtt, a Budapesti főúton szállhatnak le a járművekről, ahol várakozni nem szabad, ezért az autóbuszok a leszállítás után azonnal az első lehetőségnél balra kanyarodva, a Petróczy László utcán jutnak el a Duna-parton kialakított parkolóhelyekre; ebben a helyszínen jelen lévő munkatársaink is segítenek.
Együttműködésüket köszönjük, és kívánjuk, hogy maradandó lelki élményt jelentsen valamennyiük számára Egyházmegyénk e régóta várt és kiemelkedően fontos liturgikus eseménye!
Négy éven át tartó iskolai kutatás eredményeit hozták nyilvánosságra.
Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan indultak újabb plébániai zarándoklatra november 22-én, az újhatvani hívek csaknem ötvenen Kecskés Attila plébános lelkivezetésével. Mátraszőlősön búcsún vettek részt a kora gótikus Szent Erzsébet templomban. A szentmise szónoka kifejtette, hogy a zarándok nemcsak lépteivel halad a szent cél felé, hanem lelke is úton van önmaga és a Teremtője felé és miközben halad, egyre inkább közelebb kerül Istenéhez.
2025. november harmadik hetében a Váci Egyházmegye papjainak és állandó diakónusainak egy csoportja lelkigyakorlaton vett részt Vácon, amelyen a tanításokat Juhász Ferenc miskolci plébános tartotta. A téma a magvetőről szóló példabeszéd volt. Az egyházi év végén az ötnapos elcsendesedés segítségére volt a lelkipásztoroknak, hogy feltöltődjenek, hivatásukban kicsit felfrissülve tudják megkezdeni az új egyházi évet. De jó alkalom volt arra is, hogy megéljék a papi testvéri közösséget is, amelyben a megosztásra és a baráti beszélgetésekre is jutott idő.2025. november 28. péntek
Stefánia
Abban az időben Jézus a következő hasonlatot mondta tanítványainak: „Nézzétek a fügefát és a többi fákat! Amikor látjátok, hogy már hajtanak, tudjátok, hogy közel van a nyár. Ugyanígy ti is, amikor látjátok,...
Összes program »