CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Tizenegy éve, hogy Karácsondi Mihály atya akkori bagi plébános megálmodta a Galga menti körzarándoklatot, melyet azóta is minden évben megrendeznek a lelkes hívek: bagiak, galgahévíziek, turaiak, hévízgyörkiek, kartaliak és aszódiak. Klamár Zoltán írását közöljük.A korábban kialakult gyakorlatot megtartva, a plébánosok és a karitász aktivistái fogadták az úton lévőket, akik a templomokban tanulságtételeket hallgathattak. Az aszódi katolikusok pedig újságjukban, az Egyházközségi Híradóban a zarándoklat történetét foglalták össze és jelentették meg, tudván a régi bölcsességet, mi szerint: a szó elszáll, az írás megmarad.
Idén dr. Beer Miklós, a váci egyházmegye nyugalmazott püspöke levélben köszöntötte a zarándoklat résztvevőit, amit a két végpontból induló csoport találkozási helyén, Hévízgyörkön olvastak fel.
„Kedves Zarándok Testvérek!
Imádsággal, szeretettel lélekben veletek vagyok az idei GÉZ-zarándok utatokon.
„Ne féljetek!” Urunk, Jézus Krisztus ma is bátorít bennünket és biztosít arról, hogy velünk van életünk nagy zarándokútján. Bár naponta megtapasztaljuk a gyengeségünket, új és új megpróbáltatások érnek bennünket, de nem vagyunk egyedül. Az Úristen megmutatta együttérző szeretetét, amikor vállalta értünk az emberi sorsot, keresztutat és a szenvedést a kereszten, Mária fiaként mindhalálig. „Veletek vagyok, ne féljetek!” Ez már a feltámadás húsvéti üzenete.
Amikor ma is egy szívvel-lélekkel együtt zarándokoltok, ez a hit adjon reménységet, hogy Mária gyermekeiként közel vagytok az isteni szeretet forrásához. Ferenc pápa szavával élve, ez a „közelség” a biztosítéka annak, hogy egymáshoz is közelebb jutva, a reménység hordozói legyetek ebben a mostani világban. „Arról ismerjenek meg benneteket, hogy tanítványaim vagytok, hogy szeretetitek egymást.”
Felidézve a személyes találkozásainkat, szeretettel köszöntelek benneteket: bagiak, galgahévíziek, turaiak, hévízgyörkiek, kartaliak és aszódiak!
Isten áldása kísérje utatokat!
Imádsággal, szeretettel az öreg Miklós püspök”
A nap végén, fáradtan ugyan, de bizakodva térhettünk haza, hiszen jó helyen voltunk, jó ügyet szolgáltunk. Megmutattuk, hogy a keresztény közösségünkben van erő felvállalni a szolgálatot, tenni a közös jövőért, bármi történjen is a világban. Reményeink szerint, a következő években is lesznek zarándokok, akik bejárják, körbe imádkozzák és éneklik a tájat.
Fotó: Klamár Zoltán
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 24. szerda
Iván
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »