CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Szent Mihály főangyal, az egyházmegye egyik védőszentjének ünnepén, szeptember 29-én került sor a tápiósülyi plébánián egy fiatal házaspároknak szóló találkozóra. Erre az alkalomra Pálfalvi Tamás atyához tartozó plébániák - Maglód, Tápiósüly és Tápiószecső - fiatal házaspárjait, családjait várták a sülyi vendéglátó testvérek. A program fő célja a már működő, élő családos közösségek megerősítése, új közösségek elindítása, és ennek apropóján a közös gondolkodás, az irányok keresése volt. Szentgyörgyváryné Horváth-Szabó Erika beszámolóját olvashatják.Szép számmal jelentünk meg a hívó szóra, mintegy 15 házaspár és jegyespár vett részt a program rövidebb, hosszabb részén. A gyermekes családok természetesen a kicsiket is hozták magukkal, nekik sok közös játékkal telt a nap. Velük együtt a teljes létszám meghaladta az 50 főt.
Szentmisével indítottuk az együttlétet, ezt követően a helyi képviselőtestület világi elnökének, Dobos Jánosnak a tanúságtételét hallgathattuk meg, aki az egyik legrégebb óta működő családos közösségben megélt tapasztalatairól mesélt. Kaptunk tőle tanácsot, biztatást, jó példát. Ezt követte a finom ebéd, amit Csernákné Kati néninek köszönhettünk. Ismerkedésre, beszélgetésre is volt lehetőség. Jó hangulatban, bizalmi légkörben fordultunk rá a kérdésre, amelyről kiscsoportokban, közösen is gondolkodtunk: hogyan képzeljük el az ideális, jól működő plébániát, a benne élő közösségeket, illetve személyesen én mit tudok hozzátenni az egyházközség építéséhez? Azt gondolom, az elhangzott válaszok mindegyike új, és új utat nyithat meg a közösségi építkezésre, nagyon jó volt tapasztalni, mennyi oldalról lehet keresni, és aztán építeni az Isten országát.
Tavasszal szeretnénk innen folytatni. Az együtt töltött nap első gyümölcseinek már most örülhetünk, elindult a megalakulás útján két újabb, egy maglódi és egy sülyi „legfiatalabb” házas közösség. Kérjük Isten bőséges áldását közösségeinkre, melyekben családjaink megerősödhetnek! Szolgáljon mindez Isten nagyobb dicsőségére!
Fotó: Tápiósülyi plébánia közössége
Hogyan teljesedhet be igazán egy házasság, hogyan teljesülhetnek azok az ígéretek, amiket egy pár egymásnak, Isten színe előtt az oltárnál megfogad. Menthető-e minden kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan? Hogyan lehet visszatalálni egymáshoz akkor, amikor nagyon távolra sodródtunk? Nem szokványos Rózsa Mariann és Rózsa Attila története, négyszer mondták ki az igent egymásnak. A Lélekjelenlét 32. ádásában velük beszélgetett Király Eszter.
A váci Szent Hedvig Idősek Otthonában július 21-én ünnepeltük névadónk, és egyben a Dunakanyar védőszentje, az Anjou-királylány, Szent Hedvig emléknapját. Az intézmény lakói és dolgozói ünnepi szentmisével, valamint színes programokkal emlékeztek meg a szentről, akinek gondoskodó szeretete mindmáig példaként szolgál otthonunk mindennapjaiban. A Szamaritánus Szolgálat beszámolóját szerkesztve adjuk közre.
Száz évvel a tervezés megkezdése után újra régi fényében ragyog a gyömrői egykori Kultúrház, a mai Prause József Közösségi Ház. A Váci Egyházmegye és a helyi közösség összefogásával megújult épület mostantól méltó otthont nyújt a 2025-ben indult, felmenő rendszerben bővülő katolikus iskolának. Bajnóczy-Kovács Edina szülő beszámolóját szerkesztve közöljük.
Az óvodapedagógus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA-szakon is rekordot döntött a leendő elsőévesek száma.2026. július 30. csütörtök
Judit és Xénia
Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: „A mennyek országa olyan, mint amikor a hálót a tengerbe vetik és az mindenféle halat összefog. Mihelyt megtelik, a partra vonják, és nekiülve kiválogatják: a javát...
Összes program »