CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Váci Egyházmegyében az elmúlt 15 évben több mint 400 felnőtt férfit avattak akolitussá, akik a Jóisten hívását meghallva két éves alapos felkészülés után vállalták a szolgálatot. Ahhoz, hogy lélekben megerősödve tudják ezt folytatni ettől az évtől számukra is rendszeressé válnak a rekollekciók. Hadi Péter beszámolóját olvashatják.Farkas László atya, a Váci Egyházmegye akolitusokért felelős lelkipásztorának meghívására október 23-án Dunakeszin tartották meg rekollekciós alkalmukat az elmúlt tíz évben felavatott akolitusok. Délelőtt a 2015-2019 között végzettek, míg délután a 2020-2024-ben végzettek találkoztak, így mindenki megismerkedhetett másik három évfolyamon végzett akolitusokkal.
Az összejövetel elsődleges célja az volt, hogy a főállásban különféle munkaterületeken dolgozó, más-más talentumokkal és karizmákkal megáldott férfiak egymást megismerjék és a szolgálatok során szerzett tapasztalataikat közösbe tegyék, valamint az idők jeleit látva, a jövőbe mutató konstruktív ötleteiket is megosszák egymással.
Egymás megismerése után egyértelművé vált, hogy a jelenlévők mindegyike kevés szabad idejét nem sajnálva lelkesen és elkötelezetten végzi az oltárszolgálatot, és ki-ki a maga módján és lehetőségeihez mérten építi Isten Országát a saját plébániai közösségében.
Az is világossá vált, hogy a mostanra már sokéves tapasztalattal rendelkező akolitusok az oltárszolgálaton túl szabadon, örömmel és szeretettel vállalják az együttműködést a plébánosaikkal a helyi közösségek létrehozásában, építésében és gondozásában.
Öröm töltött el mindenkit, hogy az egyházmegye vezetése, a nehézségek közepette is - Marton Zsolt püspök atya és Farkas László atya személyében - velük akolitusokkal közösen keresi az akolitus szolgálat és elhivatottság Isten által kijelölt útját itt és most, Európa szívében, a 21. században, és mindenképpen egységben a helyi plébánosokkal.
Kérve a Szentlélek vezetését és a tisztánlátás kegyelmét, bízunk benne, hogy ez az elkötelezett, és lelkes férfi csapat segít és hozzájárul ahhoz, hogy a Ferenc pápa által megálmodott szinodális lelkületű egyház valósulhasson meg az egyházmegyében és annak minden plébániaközösségében.
Hadi Péter
Ebben az évben a negyedik évfolyam végzett az animátorok, azaz a közösségszervező munkatársak képzésén Vácon. Idei nyári táboruk a korábbi évekkel ellentétben nem módszertani továbbképzés volt, hanem lelkigyakorlat, amelyen ránézhettek küldetésükre és arra, ők hogyan viszonyulnak személyesen ehhez a küldetéshez. A lelkigyakorlatot Tóth András egyházmegyei spirituális és Balogh László atya, hitoktatási referens, az animátor-képzések felelőse tartották. Velük és két résztevővel beszélgetve rajzolódott ki ennek a szűk 4 napnak a gazdag lelki programja és a kapott kegyelmek, amelyekből minden résztvevő, de talán még a lelkigyakorlatot vezető atyák is tudnak táplálkozni.
Idén nyáron ötödik alkalommal rendezték meg a napközis hittanos tábort Pásztón, a Pásztói Plébánia hitoktatóinak szervezésében július 13-17. között. A táborba a plébánia körzetéhez tartozó iskolákból várták a diákokat, a 3-4-5. osztályos korosztályból. Fő helyszínük a pásztói Csohány Kálmán Városi Könyvtár és Művelődési Központ volt, melynek nagy, tágas termét jól kihasználták, mert a táborba közel ötven gyerek jelentkezett. Háromné Rajk Tünde hitoktató beküldött írását közöljük.
Dona nobis pacem – Adj nekünk békét! címmel első ízben rendezett nemzetközi kórustalálkozót a Pueri Cantores Magyar Szövetség, közösen a Gödöllői Premontrei Apátsággal. A 14 magyar és 3 külföldi énekkar számára a július 10. és 13. között Gödöllőn zajló esemény nem csupán a közös éneklést, de közös imádságot is jelentett: a pénteki vesperást mintegy 400 diák énekelte az apátság templomában. A Pueri Cantores Magyar Szövetség beszámolóját közöljük.2026. július 21. kedd
Dániel és Daniella
Egy alkalommal Jézus éppen a népsokaságot tanította. Eközben anyja és rokonai odaérkeztek, és kint várakoztak rá, mert beszélni akartak vele. Valaki szólt is Jézusnak: „Anyád és rokonaid kint várnak, és beszélni...
Összes program »